Myślisz, że tylko nieliczni odwiedzają zakładkę O nas? To założenie może okazać się mylne. Coraz więcej odbiorców przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie bądź współpracy, poszukuje informacji o przedsiębiorstwie. Przeglądając różne treści, tworzy w swojej głowie wizerunek marki. W tym artykule podpowiem Ci, jak pisać o firmie, by przekonać do siebie nowych klientów.

Jak skutecznie pisać o firmie?

Teksty publikowane na stronie internetowej to treści marketingowe. Różnią się zdecydowanie od literackich wypracowań, które pisałeś w szkole. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz publikacje samodzielnie, czy zlecasz je na zewnątrz, zwróć uwagę na kilka kryteriów.

Zanim treść zostanie opublikowana na stronie www lub w papierowym katalogu, oceń jej strukturę. Sprawdź też, czy jest poprawna merytorycznie. Oto podstawowe cechy tekstów marketingowych:

  • proste słownictwo – brak branżowej terminologii ułatwia zrozumienie;
  • krótkie zdania – ułatwiają odbiór i sprawiają, że tekst staje się dynamiczny;
  • strona czynna zamiast biernej – jeśli chcesz uniknąć urzędniczego tonu, postaw na sformułowania w stronie czynnej;
  • brak pustych frazesów – wpis powinien być konkretny, pozbawiony słów, które nic nie znaczą.

Jeśli chcesz mocno oddziaływać na wyobraźnię odbiorców, stosuj porównania i odwołuj się do autorytetów.

Jakich błędów unikać, tworząc treści o firmie?

Ściana zbitego tekstu w zakładce O nas z pewnością odstrasza oraz zniechęca do lektury. Z tego powodu warto odpowiednio sformatować publikację, dzieląc ją na krótkie akapity. Warto dodać też nagłówki H1 oraz H2, w których pojawią się słowa kluczowe. Optymalizacja pod kątem SEO poprawi widoczność Twojej witryny.

Kolejnym częstym błędem są długie rozbudowane zdania. Tutaj przypomina się anegdota z czasów studenckich. Mój kolega uwielbiał kwieciste sformułowania i tworzył długie wypowiedzi. Nasz wykładowca często mówił mu, że nie jest Zolą. Wtedy trochę się z tego śmialiśmy. Dzisiaj wiem, że przynajmniej w mojej pracy ta uwaga jest bardzo cenna. Ludzie wolą czytać krótkie zdania.

Warto wspomnieć również o błędach stylistycznych oraz ortograficznych. Szkodzą one marce. Odbierają jej profesjonalizmu. Ukazują jej niekompetencję, zmniejszając zaufanie. Pomyśl, komu szybciej zaufasz? Firmie, która aspiruje do tego, by być liderem w branży i popełnia błędy w opisie, czy brandowi, który prezentuje się nienagannie?

Źródło: pixabay.com

Jak dopasować styl wypowiedzi do marki?

Każde przedsiębiorstwo ma swój styl. Kieruje się inną filozofią. W inny sposób komunikuje się ze swoimi klientami. Decyduje o tym kilka czynników. Wśród nich wymienia się:

  • odbiorców,
  • branżę,
  • wizerunek.

Znajomość grupy docelowej i stworzenie odpowiednich person odgrywa bardzo ważną rolę. Słownictwo powinno być dopasowane do osób, do których kierujesz Twoją ofertę. Z kolei informacje zawarte w opisie powinny spełniać oczekiwania potencjalnych klientów oraz partnerów biznesowych. Zastanów się też na tym, jak chcesz być postrzegany na rynku.

Podsumowanie: Teksty O nas i inne treści – jak pisać o firmie?

Starannie przygotowany tekst do zakładki O nas oraz pozostałe treści marketingowe prezentujące firmę powinny być ze sobą spójne, a także wiarygodne. Nie deklaruj czegoś, czego nie możesz spełnić. Należy zadbać o ich wygląd. Kluczowa jest też merytoryka wypowiedzi. Najlepiej używać prostych zdań oraz zrozumiałych dla wszystkich słów. Warto do tego wszystkiego dodać język korzyści, a także optymalizację SEO.

Teksty spełniające wymogi algorytmów są lepiej oceniane w rankingu Google. W ten sposób promocja marki w sieci staje się łatwiejsza. W publikacji O firmie możesz odwołać się do swojej historii, wyznawanych wartości oraz oferty. Dobrym pomysłem będzie w tej sytuacji linkowanie wewnętrzne, które uatrakcyjni Twoją ścieżkę zakupową.

Szukasz copywritera, który przygotuje dla Ciebie atrakcyjny wpis do zakładki O nas? Napisz do mnie już dziś. Na podstawie przesłanych przez Ciebie informacji stworzę tekst zgodny z zasadami SEO, który będzie skutecznie reklamował Twoje przedsiębiorstwo.

Przeczytaj też: Copywriting sprzedażowy, czyli dlaczego treści w zakładce O nas są tak istotne? i Copywriting — jak pisać, żeby Twoi klienci chcieli czytać?