Jak pokazują badania neuromarketingowe niektóre elementy strony internetowej, cieszą się większą popularnością od pozostałych. Z tego powodu warto przeanalizować statystyki i zadbać o niebanalne treści, które pomogą wzbudzić zaufanie. W rezultacie znacząco wzrośnie współczynnik konwersji, witryna zyska lepszą pozycję w wyszukiwarce, a dochody ze sprzedaży mile zaskoczą właściciela firmy. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w treści w zakładce O nas.

Copywriting to tworzenie treści, których celem jest budowanie silnej marki oraz promocja produktów czy też usług. Przygotowanie tekstów marketingowo-sprzedażowych na potrzeby Internetu wcale nie jest proste. Wymaga od copywritera zapoznania się ze specyfiką branży i grupy docelowej. Warto zauważyć, że wiedza z zakresu psychologii i neuromarketingu staje się niezwykle pomocna na etapie kreacji.

W jaki sposób heat maps może pomóc copywriterowi?

Mapa ciepła, czyli heat maps pomaga w obrazowy sposób przedstawić zachowanie użytkowników na stronie. Specjalistyczne oprogramowanie analizuje ruch gałek ocznych, sposób przewijania strony oraz kliknięcia. W ten sposób analityk internetowy otrzymuje fachową wiedzę, dzięki której może lepiej dostosować serwis do potrzeb konsumentów. Wykorzystywane techniki badawcze wskazują stopień popularności poszczególnych części strony www.

To prawda, że żaden copywriter nie dokonuje tego rodzaju pomiarów, ale może wykorzystać zdobyte informacje, by pomóc swoim klientom jako doradca i przygotować angażujące treści do kluczowych zakładek. Nie oznacza to, że pozostałe podstrony można pominąć. Wręcz przeciwnie, każda z nich zasługuje na uwagę.

Źródło: https://www.artefakt.pl/blog/analityka/mapy-ciepla-w-analityce-internetowej

Jak można zauważyć na powyższym screenie, osoby odwiedzające stronę internetową najczęściej odwiedzały zakładkę O nas oraz wyszukiwały inspirujących wpisów blogowych. Przyglądając się bliżej kilkunastu czy kilkudziesięciu mapom ciepła, można wysnuć wniosek, że zakładka O nas jest bardzo ważna z punktu widzenia potencjalnego klienta.

Jak stworzyć ciekawy tekst O nas, który wzbudzi zaufanie do marki i zachęci do transakcji w przyszłości?

Czy zdajesz sobie, że potencjalny klient odwiedzający Twoją stronę internetową, nie chce czytać o Twoich ogromnych zasługach i zdobytych nagrodach? Tak naprawdę pragnie, żebyś przekonał go, że Twoja oferta jest najlepsza. I nie chodzi tu o cenę. Uwierz mi, w wielu przypadkach koszt produktu bądź usługi schodzi na dalszy plan. Konsument chce się dowiedzieć, w jaki sposób odmieni się jego życie, jeśli zaufa Twojej marce. Niewiarygodne? A jednak!

Niestety wiele przedsiębiorców zaniedbuje tekst w zakładce O nas, skupiając się na sobie zamiast na kliencie. Dla Internauty często nie ma znaczenia jak długo firma istnieje na rynku. Tutaj liczą się emocje. Warto zatem zastanowić się nad historią firmy i wyłuskać wydarzenia, które staną się elementem fascynującej opowieści.

Marki, które operują pustymi frazesami, odstraszają klientów i nie wykorzystują w pełni swojego potencjału. Przyjrzyj się teraz Twojej stronie i zastanów się, czy Ty również nie popełniasz tego błędu:

  • Jesteśmy liderem w branży…
  • Posiadamy wieloletnie doświadczenie…
  • W kompleksowy sposób obsługujemy klientów…

Czy takie sformułowania nie pasują przypadkiem do każdej branży? Przeczytaj teraz tekst O nas w Twoim serwisie. Skopiuj treść i usuń z niego nazwę firmy. Czy możesz ją zastąpić inną marką? Jeśli tak, koniecznie musisz zadbać o nowy tekst na stronę www. W przeciwnym razie nie zdobędziesz mocnej przewagi konkurencyjnej.

Nie idź na łatwiznę. Pamiętaj, droga do sukcesu jest wyboista, ale przynosi lepsze owoce. Zamiast banałów, wskaż klientom konkrety. W ten sposób zdobędziesz ich zaufanie. Możesz to zrobić w następujący sposób:

  • W indywidualny sposób podchodzimy do każdego klienta. Odpowiadamy na maile w trakcie 24h, oddzwaniamy, w razie niejasności związanych z zamówieniem osobiście kontaktujemy się z kontrahentem.
  • W ciągu 10 lat nawiązaliśmy długofalową współpracę ze 200 rzemieślnikami w naszym kraju.
  • Jako pionier w branży, nieustannie opracowujemy nowe rozwiązania, dzięki którym lepiej dbamy o środowisko naturalne. W ciągu dwóch lat zrealizowaliśmy 3 projekty i zmniejszyliśmy ilość odpadów pochodzących z produkcji o 200 000 ton.

Brzmi lepiej? Widzisz, w ten sposób możesz podzielić się wartościową informacją z konsumentami i wyróżnić się na rynku.

Język korzyści Twój niezawodny sposób na skuteczny dialog z klientem

Sprzedaż w Internecie różni się od tradycyjnej, jednak w obu przypadkach język korzyści staje się niezawodny. Tworząc tekst O nas, musisz sprawić, aby odbiorca poczuł się częścią opowiadanej historii. Jeżeli wyznawane przez Ciebie wartości będą mu bliski, chętniej powierzy Ci swoje ciężko zarobione pieniądze. Postaraj się w tekście rozwiać jego obawy, pokaż mu, co może zyskać. Odwołaj się do jego ukrytych pragnień i niespełnionych marzeń. Zaproś go dialogu, zadawaj pytania i prowokuj do poszukiwania odpowiedzi. Skoncentruj się na swoim idealnym kliencie i do niego skieruj przekaz.

Copywriting sprzedażowy, czyli dlaczego treści w zakładce O nas są tak istotne — podsumowanie

Pamiętaj, że copywriting nie jest oderwany od rzeczywistości. Współczesny copywriter musi współpracować ze specjalistami od marketingu internetowego i webmasterami, by efektywniej wykonywać swoją pracę. Tworzenie tekstów na stronę www z uwzględnieniem zasad SEO może okazać się niewystarczające.

Tak naprawdę w wirtualnym świecie ważniejszy od algorytmów jest człowiek i jego potrzeby. Nadmiar bodźców i natłok informacji skutecznie utrudnia przyswajanie wszystkich danych. Marki, które koncentrują swoją uwagę na jednostce, odnoszą spektakularne sukcesy. Tego życzę również i Tobie, byś odkrył swój wyjątkowy sposób na komunikację, który pomoże Ci zrealizować cele biznesowe.