Opisy kategorii

Tworzenie profesjonalnych opisów kategorii na stronach internetowych

Opisy kategorii to ważny element każdego sklepu internetowego. Jeśli prowadzisz własny biznes w sieci lub marzysz o tym, by otworzyć sklep online, pamiętaj o treściach zoptymalizowanych pod SEO. Dzięki nim uzyskasz wyższą pozycję w rankingu Google i zarobisz więcej. Zastanów się, w jaki sposób możesz pogrupować Twoje produkty lub usługi, by otworzyć sobie nowe ścieżki rozwoju. Jeśli potrzebujesz pomocy, skonsultuj się ze specjalistą w tym zakresie. Taka selekcja ułatwi użytkownikom poruszanie się w Twoim serwisie.

Opisy kategorii – jak  pisać treści, by uzyskać wysoką pozycję w Google?

Treści publikowane na stronie www muszą być przemyślane. Przed rozpoczęciem prac, pomyśl o tym, jak ma być zbudowana strona, by zwiększyć jej funkcjonalność. Uporządkowane teksty dostarczają niezbędnych informacji oraz zwiększają konwersję, czyli zachęcają do wykonania kolejnego kroku. Ważne, by tytuły poszczególnych sekcji odpowiadały zapytaniom użytkowników. Powinny się w nich znaleźć słowa kluczowe.

Wyślij zapytanie na profesjonalne teksty

Skorzystaj z formularza obok, aby przesłać do mnie zapytanie ofertowe. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

Opisy kategorii

Nazwy poszczególnych kategorii bezpośrednio wpływają na pozycjonowanie, dlatego teksty muszą spełniać konkretne wymogi:

 • treść musi zawierać słowa kluczowe;
 • najlepiej, gdy zawiera 3-5 nagłówków – to umożliwia naturalne rozmieszczenie najważniejszych fraz;
 • w tekście powinny znaleźć się odnośniki do innych kategorii lub do konkretnych produktów;
 • każdy opis musi być zredagowany – warto stosować akapity, pogrubienia oraz wypunktowania;
 • publikacja powinna prezentować najważniejsze parametry, rozwiązywać konkretne problemy i oddziaływać na emocje;
 • kategorie główne, jeśli to możliwe, warto rozbijać na mniejsze podkategorie.

Opisy kategorii mają większy wpływ na pozycjonowanie niż opisy produktów. Oba warto pozycjonować na tzw. long tail, czyli długie frazy. W ten sposób można szybciej trafić na pierwszą stronę wyszukiwarki.

Jak tworzyć ciekawe opisy kategorii i zwiększać zyski?

Opisy kategorii powinny odwoływać się do innych elementów oferty. Umiejętnie wykonane sugestie zwiększają wartość koszyków zakupowych. Klienci wydają więcej, niż planowali na początku. Oczywiście pod warunkiem, że wszystkie treści zostały odpowiednio przygotowane, a strona www spełnia wymagania techniczne.

Dobrą praktyką jest edukacja klientów. Jeśli brakuje Ci pomysłu na przygotowanie angażujących treści, wyjaśnij odbiorcom skomplikowane parametry techniczne. Pokaż im, na co warto zwrócić uwagę i czym należy się kierować podczas zakupu. W ten sposób staniesz się dla nich prawdziwym ekspertem w branży. Zdobędziesz ich zaufanie i chętniej skorzystają z Twojej propozycji. Staniesz się jedną z topowych marek w ich umyśle.

Używaj prostych słów, stosuj powtórzenia, a przede wszystkim nawiązuj relacje. Dostarczaj emocji i buduj pozytywne doświadczenia. Tego oczekują od Ciebie klienci. Obiecuj i dotrzymuj słowa. Zobaczysz, że te proste zasady naprawdę działają. Przekonaj się o tym na własnej skórze.

Jakie wymogi techniczne muszą spełniać opisy kategorii?

Tworzenie opisów kategorii jest pracochłonne. Wymaga czasu, kreatywności oraz zaangażowania. Lekkie pióro to zdecydowanie za mało, by przekonać do siebie odbiorców. Poznaj zasady, które pomogą Ci rozwinąć biznes:

 • teksty muszą być unikalne, tzn. oryginalne;
 • optymalna długość opisu: 2000 – 5000 zzs;
 • prawidłowo rozmieszczone słowa kluczowe;
 • formatowanie i redakcja treści: akapity, pogrubienia, wypunktowania;
 • korekta tekstów: brak błędów interpunkcyjnych oraz stylistycznych;
 • język dopasowany do grupy docelowej;
 • prezentacja korzyści.

W tekstach nie ma miejsca na lanie wody. Pamiętaj, lepiej przygotować krótki merytoryczny tekst zamiast długiego pozbawionego wartości dla klienta.

Opisy kategorii – o czym musisz pamiętać pod kątem SEO?

Odpowiednio sformatowane treści wpływają na Twoją pozycję w wyszukiwarce. Z punktu widzenia SEO, ważne są takie elementy jak:

 • tytuł — ułatwia indeksację, powinien zawierać frazy kluczowe (ok. 60 zzs);
 • description — zachęca użytkowników do poznania oferty (ok. 300 zzs);
 • nagłówek H1 — to tytuł kategorii produktowej lub podkategorii;
 • nagłówek H2 — to śródtytuł, który pomaga rozwinąć opis.

Dzięki nim Twoja strona internetowa stanie się bardziej atrakcyjna dla algorytmów i użytkowników. W dość krótkim czasie osiągniesz sukces w branży. Twoje zyski zaczną regularnie rosnąć. Uzbrój się zatem w cierpliwość i nawiąż współpracę z copywriterem freelancerem, który wesprze Twój zespół.

Zleć przygotowanie opisów kategorii copywriterowi freelancerowi

Przyjrzyj się dokładnie Twojej stronie www. Jak wygląda Twój sklep internetowy? Czy wszystkie kategorie są odpowiednio opisane? A może brakuje Ci świeżego spojrzenia?

Jeśli chcesz rozwinąć Twój biznes, skorzystaj z pomocy specjalisty. Zleć przygotowanie treści. Copywriter napisze dla Ciebie niezbędne treści, a Ty w tym czasie zajmiesz się prowadzeniem biznesu i poszukiwaniem nowych możliwości. Dzięki temu zbudujesz silną markę, a Twój zespół będzie jeszcze lepiej zmotywowany do działania.