Opisy produktów

Tworzenie profesjonalnych opisów produktów do sklepów internetowych, zwiększ dzięki temu sprzedaż.

Opisy sprzedażowe do sklepu internetowego

Chcesz sprzedawać więcej? Planujesz otworzyć nowy sklep internetowy?

Koniecznie zadbaj o unikalne opisy produktów. Dzięki nim dostarczysz potencjalnym klientom najważniejsze informacje o Twoich produktach czy usługach. Prezentując najważniejsze parametry i funkcje, możesz skutecznie przeprowadzić ich przez ścieżkę zakupową, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Jeśli zbijesz ich obiekcje, chętnie skorzystają z Twojej oferty. Być może nawet polecą Cię swoim znajomym.

Brzmi obiecująco ? Skontaktuj się ze mną i razem powalczmy o Twoich klientów.

Wyślij zapytanie na profesjonalne teksty

Skorzystaj z formularza obok, aby przesłać do mnie zapytanie ofertowe. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

Opisy produktów

Opis produktu to jeden z najważniejszych elementów decydujących o sukcesie sklepu internetowego. W połączeniu ze starannie wykonaną grafiką może pomóc potencjalnym klientom w podjęciu decyzji zakupowej. Niestety nie każdy opis produktu spełnia swoją funkcję. Dlaczego? Wpływa na to kilka istotnych czynników: brak najważniejszych informacji (danych technicznych) dotyczących artykułów, zbyt lakoniczna treść czy też brak optymalizacji pod kątem wyszukiwarki. To prawda, że najważniejszy jest przekaz kierowany do odbiorcy, ale może się okazać, że potencjalny klient nigdy nie zapozna się z ofertą witryny sklepowej w sieci, ponieważ publikowane w niej treści nie będą zgodne z algorytmami. W konsekwencji roboty uznają serwis za mało wartościowy i strona zdobędzie odległe miejsce w rankingu.

Inwestycja w opisy produktów — czy to się opłaca?

E-commerce intensywnie się rozwija. Coraz więcej ludzi robi zakupy w sieci. Z jednej strony jest to wygodniejsze rozwiązanie od tradycyjnego wyjścia do sklepu, gdyż nie ogranicza nas czas ani przestrzeń. Możemy wybrać najkorzystniejszą ofertą, porównując kilka propozycji bez wychodzenia z domu. Ponadto sklep internetowy jest czynny przez całą dobę i nie trzeba się spieszyć, by sfinalizować transakcję. Z drugiej strony klienci nie mogą dotknąć produktu i dokładnie go obejrzeć czy też przymierzyć.

W związku z powyższym należy zadbać o dobrej jakości opis, który rozwieje wszystkie wątpliwości. Dzięki temu osoby zajmujące się obsługą witryny nie będą musiały odpowiadać ciągle na te same pytania, co znacząco podniesie ich morale. Dodatkowo odpowiednio przygotowane opisy produktów zmniejszają ilość rezygnacji z zamówienia, jak i zwrotów. Zbyt krótkie opisy sprawiają, że klienci nie trafiają na stronę, gdyż brakuje w nich słów kluczowych. Ponadto zmuszają klientów do poszukiwania szczegółowych informacji w innych e-sklepach lub kontaktowania się z obsługą co znacznie wydłuża i utrudnia sfinalizowanie transakcji.

Karta produktu pomoże zwiększyć sprzedaż w e-sklepie

Projektowanie witryny dla e-commerce wymaga przemyślanej strategii. Sklep internetowy powinien być user friendly, czyli przyjazny dla użytkowników. Co to oznacza w praktyce? Jego struktura powinna być prosta, serwis nie może się zbyt długo ładować, klient powinien mieć możliwość wyboru zapłaty itd. Dobrze jest, gdy klient ma przynajmniej 2-3 formy płatności, z których może skorzystać.

Estetyczna i przejrzysta karta produktu umiejętnie przeprowadza użytkownika przez ścieżkę zakupową. Prezentacja oferty powinna zawierać takie elementy jak:

  • nazwa produktu zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarki,
  • zdjęcie artykułu z atrybutem ALT,
  • główny opis produktu zawierający informacje o dostępności, cenie, wymiarach itp.,
  • rozbudowany opis zawierający słowa kluczowe,
  • parametry techniczne,
  • opinie klientów.

Warto pamiętać, by skomplikowane informacje o produkcie przetłumaczyć na język klienta. Użytkownik często nie jest specjalistą w branży i nie zawsze potrafi dokładnie odczytać i zrozumieć parametry techniczne. Klient powinien się dowiedzieć jakie korzyści płyną dla niego z posiadania konkretnego artykułu.

Jak zwiększyć sprzedaż?

Tworzenie opisów produktów wymaga nie tylko lekkiego pióra, ale również sprawnego operowania rozbudowanym słownictwem i znajomości zasad gramatyczno-interpunkcyjnych. Wiedza językoznawcza z zakresu fleksji, składni czy słowotwórstwa znacznie ułatwia pracę copywitera. W jaki sposób napisać tekst, który pomoże generować większe zyski w przyszłości?

Opis powinien przedstawiać indywidualne cechy artykuły, czyli takie, których nie można przypisać do każdej rzeczy. Przygotowanie treści wymaga dokładnej analizy grupy docelowej, dzięki czemu łatwiej jest zbudować przekaz, który wpłynie na emocje potencjalnych klientów. W przypadku multibrandowych sklepów dystrybuujących towary od znanych producentów warto wskazać kod produktu np. model zegarka. W ten sposób łatwiej będzie użytkownikom znaleźć konkretny typ. Ponadto tekst powinien być napisany językiem korzyści. Klient musi być świadom, w jaki sposób zmieni się jego życie po dokonaniu zakupu, np. poczuje się bardziej komfortowo, zaoszczędzi czas, stanie się bardziej atrakcyjny na rynku pracy.

Ważnym elementem w opisach produktów jest struktura tekstu. Najlepiej pisać krótkie i proste zdania. Zbyt długie konstrukcje są trudniejsze w odbiorze. Czasem wręcz uniemożliwiają zrozumienie i męczą odbiorcę. Tekst powinien być podzielony także na akapity, dzięki czemu można oddzielić poszczególne informacje. Dobrą praktyką jest również dodanie większej ilości zdjęć czy też krótkich filmików video, np. z instrukcją montażu, które urozmaicą prezentowaną treść.

Czego należy unikać?

Opisy produktów powinny być unikalne, czyli nieskopiowane z innej strony. Teksty znajdujące się na stronie producenta to dobry punkt wyjścia do stworzenia oryginalnej oferty. Treści publikowane na innych stronach mogą stać się inspiracją. Warto z nich korzystać i przeanalizować pod kątem tego, co zmienić, by przekaz stał się bardziej atrakcyjny.

Nigdy nie należy pisać o tym samym. Główny opis produktu musi się różnić od dłuższego. Najlepiej w tym przypadku jest stworzyć listę cech, które chce się wyeksponować i podzielić je na dwie grupy.

Opisy produktów w sklepie — copywriter do zadań specjalnych

Tworzenie opisów produktów wymaga poświęcenia oraz specjalistycznej wiedzy. Skorzystanie z usług copywritera, który posiada niezbędną wiedzę z zakresu pozycjonowania, pozwoli zaoszczędzić czas, który można przeznaczyć na prowadzenie biznesu.

SEO copywriter potrafi sprawnie przeprowadzić research i dokonać analizy słów kluczowych, jak i grupy docelowej. Dzięki współpracy ze zleceniodawcą może stworzyć teksty zgodne z potrzebami klientów oraz spełniające wymogi wyszukiwarki Google.

Copywriter to osoba, która nieustannie się kształci i poznaje różne branże, dzięki czemu może służyć fachową poradą, a także pomóc w opracowaniu strategii dla e-sklepu pod kątem contentu.