Copywriting

Tworzenie profesjonalnych tekstów zwiększających zainteresowanie produktem / usługą

Tworzę wyjątkowe treści

Ruch na Twojej stronie spada?  Odnosisz wrażenie, że potencjał Twojej witryny się marnuje?

Popraw swoją widoczność w wyszukiwarce i zadbaj o nowe treści na stronie, dzięki którym pozyskasz nowych klientów. Zbuduj strategię content marketingową przyjazną dla użytkowników i wyszukiwarek. To jedyny sposób, by powalczyć o pozycję lidera w sieci.

Unikalne i merytoryczne teksty pomogą Ci zwiększyć rozpoznawalność marki i zbudować wokół niej społeczność. Jeśli wykażesz się cierpliwością, możesz trafić do TOP 10.

 Nie czekaj, aż wyprzedzi Cię konkurencja. Rozpocznij współpracę z copywriterem już dziś.

Wyślij zapytanie na profesjonalne teksty

Skorzystaj z formularza obok, aby przesłać do mnie zapytanie ofertowe. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

Copywriting

SEO copywriting to tworzenie unikalnych i ciekawych treści przeznaczonych głównie na strony internetowe, które z jednej strony odpowiadają potrzebom użytkowników, a z drugiej są zoptymalizowane pod kątem algorytmów wyszukiwarki internetowej. Wartościowy tekst zawiera umieszczone w naturalny sposób słowa kluczowe, które ułatwiają robotom skanowanie i zrozumienie tego, czego dotyczy dana witryna.

Teksty, które przypadną do gustu czytelnikom, bardzo często są udostępniane w mediach społecznościowych lub cytowane na blogach czy innych stronach internetowych, dzięki czemu serwis staje się bardziej wiarygodny i z czasem może piąć się w rankingu. Warto zadbać o lekki styl, odpowiednio zredagowane treści i ważne z punktu widzenia odbiorców artykuły, by skutecznie walczyć z konkurencją.

Copywriting internetowy powinien stawiać zawsze na pierwszym miejscu człowieka, który poszukuje odpowiedzi na nurtujące go pytania i oczekuje, że ktoś udzieli mu rzetelnej informacji w przyjazny sposób. Nie można przy tym jednak zapomnieć o Pandzie, czyli algorytmie, który waloryzuje strony internetowe pod kątem treści.

SEO copywriter powinien zatem nie tylko poznać czytelników i wykonać odpowiedni research, ale również poznać podstawy SEO, by móc sprawnie poruszać się w branży. SEO to skrót od Search Engine Optimization, który oznacza szereg działań prowadzących do osiągnięcia przez stronę internetową jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce. Wysoka pozycja w rankingu pomaga zwiększyć ruch na stronie, by w przyszłości generować większe zyski.

W jaki sposób SEO copywriting ułatwia pozycjonowanie witryny?

 Każdy serwis internetowy powinien być zaprojektowany w taki sposób, by korzystanie z niego było proste i przyjemne dla użytkownika. By spełnić te warunki, trzeba zadbać m.in. o odpowiednie rozmieszczenie elementów na stronie, szybkie ładowanie stronie, ciekawe nagłówki czy dobrej jakości zdjęcia. Nie bez znaczenia pozostają tu również słowa i frazy kluczowe użyte w odpowiednim kontekście. Umieszczenie ich w naturalny sposób jest możliwe tylko za pomocą treści.

Content znajdujący się na stronie powinien odpowiadać na pytania, które zadają użytkownicy sieci. Trzeba zadbać, by nie powielać lub co gorsze nie kopiować tekstów z innych stron. Teksty SEO nie muszą być zamknięte w sztywnych ramach, dobrze jest wykazać w nich dozę kreatywności, pokazać swój punkt widzenia czy wymyśleć własne przykłady, które pomogą wyróżnić artykuł spośród innych publikacji opisujących to samo zagadnienie. Warto również co jakiś czas aktualizować dotychczasowe treści poprzez dodanie do nich kolejnych informacji.

Meta Description, czyli meta dane, to krótkie teksty tworzone głównie po to, by wyjaśnić robotom tematykę konkretnej strony. Dobrze jest w nich umieścić słowa kluczowe. Podobnie jak w samym artykule czy opisie na stronie, tak i tutaj,  nie należy przesadzić z ich ilością, by strona internetowa nie została ukarana przez roboty.

Czym powinien odznaczać się SEO copywriter?

SEO copywriter powinien być z jednej strony osobą kreatywną, a z drugiej posiadać analityczny umysł. Dzięki temu będzie mu łatwiej tworzyć unikalne i inspirujące treści pod kątem algorytmów Google. Wbrew pozorom osiągnięcie równowagi w tych dwóch aspektach nie jest wcale łatwe na początku copywriterskiej ścieżki.

Kolejną cechą osoby, która pisze teksty na potrzeby Internetu, jest umiejętne formułowanie i artykułowanie myśli w sposób zrozumiały dla odbiorcy. Ponadto treści powinny uwzględniać zasady ortografii, gramatyki i interpunkcji. Rasowy copywriter to osoba świetnie operująca słowem i posługująca się bogatym słownictwem. Dzięki temu jest w stanie stworzyć ciekawe teksty o tej samej tematyce na wiele różnych sposobów.

SEO copywriterzy charakteryzują się zazwyczaj dużą samodzielnością i dobrą organizacją pracy. Ze względu na dużą ilość zróżnicowanych projektów potrafią szybko wyszukiwać informacje i przyswajać wiedzę. Dodatkowo powinni cechować się punktualnością i przyjaznym nastawieniem do klientów.

Teksty SEO — cennik

Tak naprawdę nie istnieje jeden uniwersalny cennik. Koszt usługi jest uzależniony od rodzaju tekstu, który ma zostać przygotowany. Najdroższe są  wartościowe artykuły publikowane bezpośrednio na stronie internetowej zleceniodawcy, gdyż wymagają one największego nakładu pracy. Wysokiej jakości artykuł zobowiązuje do wykonania pogłębionego researchu, napisania tekstu, a następnie dokonania ostatecznej redakcji i korekty. Dodatkowo musi on być zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarki. Do najtańszych treści zalicza się opisy do katalogów i precle. Z kolei teksty przeznaczone na strony zapleczowe mieszczą się w środkowej stawce.