Artykuły sponsorowane

Tworzenie profesjonalnych tekstów na artykuły sponsorowane

Artykuł sponsorowany  należy do płatnych form reklamy. Publikowane treści przyjmują różne formy, np. artykuł ekspercki, wywiad, poradnik. Bardzo często w tekście umieszcza się link, który prowadzi bezpośrednio do strony firmowej. Ciekawe treści przyciągają uwagę odbiorców, zwiększają rozpoznawalność marki, wspierają sprzedaż, a także kreują wizerunek. Dzięki nim wzrasta ruch na stronie, a algorytmy oceniają wyżej witrynę w swoim rankingu

 

Dlaczego warto inwestować w artykuły sponsorowane?

Artykuły sponsorowane przedstawią Cię jako eksperta w branży. Z ich pomocą zakorzenisz markę w podświadomości potencjalnych klientów. Twoje porady rozwiążą problemy, z którymi zmagają się czytelnicy i wzbudzą w nich chęć posiadania Twoich produktów lub skorzystania z usług. Internauci podejmują samodzielne decyzje zakupowe. Wierzą, że ich życie stanie się lepsze. Musisz zatem zadbać o to, by dotrzymać słowa i spełnić daną obietnicę.

Wyślij zapytanie na profesjonalne teksty

Skorzystaj z formularza obok, aby przesłać do mnie zapytanie ofertowe. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

Artykuły sponsorowane

Przemyślana publikacja może zdziałać prawdziwe cuda. W przypadku płatnych publikacji doskonale sprawdzają się raporty, statystyki oraz storytelling. Mądrze opowiedziana wiarygodna historia sprawia, że czytelnik identyfikuje się z bohaterem. Odbiorca przeżywa silne emocje. Jego zmysły zostają pobudzone, a marka zakorzenia się w umyśle. Trafia do podświadomości i staje się jednym z topowych brandów w top of mind.

Na podstawie snutej opowieści Internauci przyjmują przedstawiony tok myślenia. Poddają ocenie wszystkie argumenty. Co ciekawe, bardzo często dochodzą do tych samych przemyśleń. Powracają na stronę firmową, by dokonać zakupu.

O czym musisz wiedzieć, zanim zainwestujesz w Twój pierwszy artykuł sponsorowany?

Inwestując w ogłoszenia sponsorowane, musisz mieć również świadomość, że wiele osób ignoruje tego typu komunikaty. Są do nich uprzedzeni. Doszukują się podstępu. Uszanuj to i dąż do wyznaczonego celu.

Płatny artykuł to świetne rozwiązanie w przypadku mało znanych produktów, ofert premium czy usług, które na pierwszy rzut oka wydają się trudne do reklamowania. Dzięki angażującej publikacji możesz zainteresować większą liczbę osób Twoim biznesem. Warto zatem skonfrontować zalety z problemami, z którymi na co dzień borykają się czytelnicy. Na końcu musi pojawić się call to action, czyli wezwanie do akcji. Powinien to być odnośnik do konkretnego artykułu na stronie www.

Przed oddaniem tekstu do publikacji, zrób krótki test. Poproś kilka osób o zapoznanie się z treścią, a następnie poproś o opinię. W ten sposób będzie łatwiej nanieść poprawki oraz uniknąć błędów, które mogłyby zaszkodzić Twojej marce. W tej sytuacji rzeczowy feedback jest na wagę złota.

W jaki sposób świetnie napisane artykuły sponsorowane wpływają na widoczność w wyszukiwarce Google?

Artykuł sponsorowany wspomaga pozycjonowanie. Warto w nim umieścić frazy kluczowe, tzn. hasła, które pomagają uzyskać wysokie miejsce w rankingu Google. Ponadto link prowadzący do witryny jest pozytywnie oceniany przez algorytmy wyszukiwarki.

Odnośniki przekierowujące do serwisu zwiększają ruch na stronie internetowej. Trafia do niej coraz więcej ludzi, dlatego warto zadbać o angażujące opisy kategorii, oryginalne opisy produktów czy merytoryczne wpisy blogowe zoptymalizowane pod kątem SEO. Ważne są również parametry techniczne, np. szybkość ładowania, responsywność czy usunięcie błędów, które powodują, że strona działa nieprawidłowo.

Im więcej czasu Internauci spędzą na Twojej stronie, tym lepiej oceniają Cię boty. Mniejszy współczynnik odrzuceń to większa szansa na to, że z czasem trafisz do TOP 10. Miejsce na pierwszej stronie wyszukiwani zwiększa sprzedaż. Największe dochody odnotowują firmy, które trafią do TOP3. Podejmij zatem wyzwanie i zacznij rywalizować z Twoimi konkurentami.

Co zyskasz, jeśli zdecydujesz się na artykuły sponsorowane?

Ogłoszenia sponsorowane są odpowiednio oznaczone. Czytelnicy są poinformowani o charakterze publikowanych treści. Taki obowiązek spoczywa na każdym wydawcy. Co ciekawe, płatne artykuły są bardziej skuteczne niż wiele płatnych reklam, które są automatycznie blokowane przez Internautów. Być może wynika to z faktu, że teksty są mniej nachalne niż np. bannery.

Dzięki artykułom sponsorowanym zbudujesz silną markę na rynku, a także:

 • zwiększysz ruch na stronie;
 • staniesz się ekspertem;
 • odnotujesz większe zyski ze sprzedaży;
 • zadbasz o swoją wiarygodność.

To wszystko wymaga czasu. Pamiętaj, że rozwijanie przedsiębiorstwa to nieustanny proces. Efekty działań prowadzonych w sieci są zauważalne dopiero po kilku miesiącach, dlatego musisz się uzbroić w cierpliwość. Czy jesteś gotów na to, by wykonać kolejny krok i rozwinąć Twoje skrzydła? Przekonaj się na własnej skórze, jak wiele możesz osiągnąć, jeśli stworzysz przemyślaną strategię.

Artykuły sponsorowane – cennik mocno zróżnicowany

Koszt pojedynczego ogłoszenia jest bardzo mocno zróżnicowany. Waha się od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy. Z czego wynikają takie rozbieżności? Oto przykładowe kryteria, które bezpośrednio wpływają na cenę:

 • branża oraz rodzaj produktu;
 • grupa docelowa;
 • witryna, na której jest publikowany artykuł;
 • koszt przeprowadzenia wywiadu, badań, sporządzenia raportu;
 • wytyczne dotyczące treści;
 • usługa graficzna;
 • usługa copywriterska;
 • dodanie źródeł, z których pochodzą informacje;
 • konieczność korzystania z zagranicznych źródeł.

Szczegółowa analiza powyższych punktów stanowi punkt wyjściowy do stworzenia kosztorysu.

Jeśli szukasz specjalisty, który przygotuje dla Ciebie artykuł sponsorowany na dowolny temat, napisz do mnie. Prześlij mi Twoje wytyczne. Na ich podstawie przygotuję publikację i prześlę do akceptacji. Będziesz go mógł umieścić w wybranym przez Ciebie serwisie. Zadbaj już dziś o Twój biznes. Nie zwlekaj. Pamiętaj o tym, że Twoja konkurencja ciężko pracuje przez cały czas. Dołącz do grona zwycięzców w sieci. Chwyć telefon do ręki i wyślij maila.