eBook / Poradniki

Pisanie eBooków na zamówienie, profesjonalne tworzenie poradników

Tworzenie eBooków oraz poradników

Chcesz pozyskać więcej leadów sprzedażowych? Brakuje Ci pomysłów?

Zainwestuj w ebooki. Dzięki wartościowym treściom przedstawionym w atrakcyjny sposób możesz w szybkim czasie rozbudować Twoją listę mailingową i pozyskać nowych klientów. Ciekawy poradnik z merytorycznymi wskazówkami pomoże Ci zbudować pozytywny wizerunek. Odpowiadając potrzebom użytkowników, uzyskasz bezpłatną formę promocji Twojej marki. Zadowoleni czytelnicy chętnie udostępnią Twój link w sieci, dzięki czemu poprawi się konwersja na Twojej stronie.

Gotowy na podbój Internetu? Napisz i razem podejmijmy wyzwanie.

Dowiedz się więcej o mojej ofercie na eBooki / Poradniki

Skorzystaj z formularza obok, aby przesłać do mnie zapytanie ofertowe. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

Tworzenie Ebooków i Poradników

Ebook to elektroniczna książka wzbogacona o multimedialne materiały, takimi jak: podcasty, infografiki, video czy fotografie. Publikacja zazwyczaj jest poświęcona konkretnemu tematowi, dzięki czemu stała się bardzo popularna w content marketingu. Za pomocą ebooka marki edukują swoich klientów, budując pozycję lidera w branży.

Ebook a marketing treści

Elektroniczna książka bardzo często przybiera formę poradnika. Atrakcyjna szata graficzna i wysoka jakość merytoryczna sprawiają, że użytkownicy chętnie sięgają po e-booki dotyczące ich zainteresowań.  Dużym atutem tego typu publikacji jest ich użyteczność. Ponadto są łatwe w nawigacji, bardzo łatwo można poruszać się między wybranymi fragmentami tekstu. Doskonale wpisują się w filozofię UX (user experience), wywołując pozytywne doświadczenia wśród użytkowników. W ten sposób marka buduje relację z klientami.

Ebook to idealne narzędzie marketingowe do pozyskiwania leadów sprzedażowych. W tym celu warto zadbać o jego dystrybucję zgodną z obraną strategią content marketingową. Elektroniczne książki mogą być promowane np. w mediach społecznościowych czy za pomocą newslettera.

E-poradniki zwiększają również rozpoznawalność marki. Skutecznie prowadzona akcja promocyjna oraz wysokiej jakości treści sprawiają, że użytkownicy sami zaczynają promować autora publikacji czy stronę internetową firmy. Takie działania mogą pomóc w zwiększeniu konwersji i uzyskaniu wyższej pozycji w rankingu wyszukiwarki. Dzięki temu z czasem firma może odnotować wyższe zyski ze sprzedaży.

Jak stworzyć ebooka, który przyciągnie uwagę i pozyska klientów?

Elektroniczna publikacja powinna odpowiadać potrzebom użytkowników, np. rozwiązać ich problem. Oto kilka zasad, którymi należy się kierować podczas przygotowania e-książki:

 • tytuł, który przyciąga uwagę;
 • intrygująca okładka;
 • dostosowanie do różnej rozdzielczości;
 • teoria poparta licznymi przykładami;
 • tekst podzielony na krótkie fragmenty z wypunktowaniami i boldami;
 • linki do powiązanych tematycznie treści np. bloga firmowego, strony www;
 • tekst wzbogacony o porady, statystyki, wykresy;
 • możliwość dzielenia się ebookiem z innymi użytkownikami;
 • prosty i zrozumiały przekaz wyjaśniający trudne zagadnienia;
 • wypowiedzi branżowych liderów.

Wykorzystując wymienione wyżej elementy, można przygotować nietuzinkową książkę elektroniczną, która pomoże ugruntować pozycję marki na rynku i zdobyć szerokie grono nowych klientów. Należy przy tym pamiętać, że wydanie ebooka jest czasochłonne. Wymaga dużego nakładu zespołu specjalistów m.in.: grafika, redaktora/copywritera, specjalistów z branży czy korektora.

Zalety ebooków

Ebook posiada wiele zalet ekonomicznych, PR-owych, jak i biznesowych. Oto najważniejsze z nich:

 • budują świadomość marki;
 • są szeroko dostępne i tańsze w produkcji niż tradycyjna książka;
 • płatne utwory kosztują mniej niż ich papierowe wydania;
 • są ekologiczne;
 • można je łatwo przechowywać;
 • ułatwiają dotarcie do nowych klientów;
 • pomagają ugruntować pozycję na rynku;
 • przyczyniają się do zwiększenia zysków ze sprzedaży.

Warto w tym miejscu dodać, że książki elektroniczne mogą skutecznie wspomóc pozycjonowanie witryny internetowej. Dzięki wykorzystaniu słów kluczowych strona internetowa ma szansę podnieść się do góry w rankingu Google.

W czym może pomóc copywriter podczas przygotowania ebooka?

Tworzenie poradników to niełatwe zajęcie. Osoby pracujące w firmie nie zawsze posiadają lekkie pióro. Co więcej, często nieświadomie posługują się specjalistycznym językiem, będąc przekonanym, że odbiorcy ich rozumieją. Niestety nie zawsze tak jest. By zapobiec takiej sytuacji, warto zaprosić do współpracy copywritera, który pomoże zaplanować strukturę poradnika i przygotuje teksty, korzystając z wiedzy i doświadczenia fachowców zatrudnionych w przedsiębiorstwie. Dzięki temu treść stanie się zrozumiała dla każdego czytelnika, a ebook spełni swoją funkcję.