Teksty SEO

Zamów wysokiej jakości teksty na potrzeby pozycjonowania stron

Teksty zoptymalizowane pod Google

Czy sprawdziłeś już pozycję Twojej strony w wyszukiwarce Google? Czy jesteś z niej zadowolony?

Największe zyski czerpią przedsiębiorcy, którzy trafili do TOP 10. Jeśli chciałbyś do nich należeć, popraw treści na stronie internetowej. Przyjrzyj się im bliżej, być może są one zbyt ubogie i nie dostarczają najważniejszych informacji potencjalnym klientom. A co z wyszukiwarką? Czy Twoje teksty zostały zoptymalizowane pod SEO? To jedyna droga do trafienia na pierwszą stronę w przeglądarce i zarabiania w sieci.

Wykorzystaj potencjał Twojej witryny i zostań tygrysem biznesu.

Wyślij zapytanie na profesjonalne SEO teksty

Skorzystaj z formularza obok, aby przesłać do mnie zapytanie ofertowe. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

Tekst SEO

Tekst SEO to jedno z wielu zadań, którymi zajmuje się copywriter. Twórca tekstów w sieci, podczas pisania artykułów na zlecenie powinien umieścić w centrum konkretnego człowieka i jego potrzeby. Tworzenie treści wymaga wniknięcia w głąb drugiej osoby, poznania jej zainteresowań oraz problemów, z którymi się zmaga. W tym celu należy odbyć ekscytującą podróż w głębię ludzkiego umysłu i świat emocji, które targają człowiekiem. Stopniowe odkrywanie tajemnic, pozwala przygotować publikację odpowiadającą wymaganiom poszczególnych jednostek.

Humanizm a wyszukiwarka Google

Pisanie tekstów nastawionych na człowieka to zdecydowanie za mało, by wieść prym w sieci. Inspirujące treści tworzone z dużym polotem mogą nigdy nie trafić do czytelników, jeśli nie zostaną odpowiednio zoptymalizowane. Algorytm Panda docenia ciekawe artykuły i pomaga stronie uzyskać wysokie miejsce w rankingu wyszukiwarki pod warunkiem, że tekst spełnia konkretne wytyczne. Nawet najlepszy tekst może zostać uznany za bezwartościowy, jeżeli roboty Google nie będą rozumieć jego treści.

Tekst pozycjonerski, czyli o tym, jak powinien wyglądać tekst SEO

Pisanie tekstów na strony internetowe to niełatwe zadanie. W sieci można znaleźć wiele artykułów, opisów produktów czy kategorii i witryn poświeconych tej samej tematyce. Jednym z największych utrudnień jest stworzenie unikalnej treści, która przyczyni się do zwiększenia konwersji. By sprostać temu wyzwaniu, copywriter musi poświęcić czas na dokładny research i przenalizować opublikowane teksty, by nie zduplikować ich zawartości. Stworzenie synonimicznego artykuły nie jest dobrym rozwiązaniem.

Szczegółowe zbadanie poczynań konkurencji stanowi punkt wyjścia do przygotowania odpowiedniej strategii contentowej. W ten sposób copywriter może się zainspirować i stworzyć nowe ścieżki rozbudowy treści, proponując nieszablonowe podejście do trudnych tematów. Może w tym celu np. przeprowadzić badanie, za pomocą którego zaprezentuje nowe rozwiązania. Innym sposobem na napisanie wartościowego tekstu jest poszerzenie go o nowe wątki.

Teksty SEO powinny skłaniać do potencjalnych klientów do skorzystania z oferty, odnosząc się wprost do ukrytych pragnień odbiorców i edukować. Z drugiej strony należy w nich umieścić w naturalny sposób słowa kluczowe oraz ich synonimy. W ten sposób treść będzie atrakcyjna dla użytkowników i robotów wyszukiwarki.

Pisanie tekstów na zamówienie wiąże się również z odpowiednią redakcją. Artykuł powinien być podzielony na sekcje, które będą w logiczny sposób przedstawiać omawianą problematykę. Dobrym rozwiązaniem są nagłówki, które dodatkowo porządkują tekst i pomagają wyselekcjonować najważniejsze myśli. Ponadto w tekście należy stosować wypunktowania i boldowania, które ułatwiają lekturę.

Jak przyciągnąć uwagę odbiorców, pisząc tekst na zlecenie?

Tytuł i lead, czyli krótkie wprowadzenie, decydują o tym, czy internauta odwiedzi stronę internetową, czy też nie. Z tego powodu tytuł powinien zawierać problem lub propozycję jego rozwiązania.  Z kolei krótkie wprowadzenie powinno wzbudzić zainteresowanie odbiorcy i zachęcić go do dalszej lektury.

By wybrać tytuł, który będzie wartościowy dla czytelnika i wyszukiwarki, dobrze jest zdecydować się na frazę z długim ogonem. Long tail korzystnie wpływa na pozycjonowanie strony, dzięki czemu daje szansę na zwiększenie ruchu organicznego i znalezienie się w TOP 10 w wyszukiwarce Google. W ten sposób można budować wizerunek eksperta w sieci i systematycznie umacniać swoją pozycję na rynku.

Merytoryczne teksty SEO Twoją szansą na sukces w biznesie

Treści, które w sposób rzeczowy odpowiadają na najbardziej nurtujące treści, mogą zostać docenione przez użytkowników sieci. Jeśli tekst przypadnie im do gustu, chętnie podzielą się nim w mediach społecznościowych. W ten sposób Twoja strona stanie się bardziej wiarygodna i więcej osób zacznie mówić o Twojej firmie. To bardzo ważne z punktu widzenia SEO, jak i z perspektywy przedsiębiorcy. Dzięki udostępnianiu linków strona internetowa staje się bardziej popularna, ludzie zapoznają się z Twoją ofertą, zaczynają Ci ufać i chętniej finalizują transakcje. Roboty dostrzegają większe zainteresowanie Twoją witryną i umieszczają Cię coraz wyżej w swoim rankingu.

Dlaczego warto zlecić pisanie tekstu copywriterowi?

Prowadzenie biznesu to potężne wyzwanie i ogromny trud. Nieustanne śledzenie najnowszych trendów, analizowanie ruchów konkurencji, rozmowy z kontrahentami to wszystko zajmuje wiele czasu. Do tego dochodzą jeszcze spotkania biznesowe, problemy kadrowe i dostawcami… Czasami wydaje się, że doba jest zbyt krótka, by nad wszystkim zapanować.

Ponadto nie każdy posiada talent do pisania i specjalistyczną wiedzę, która ułatwia tworzenie unikalnych opisów produktów, wartościowych wpisów blogowych czy interesujących tekstów z duszą na stronę internetową. Współpraca z profesjonalnym copywriterem wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę ogrom obowiązków.

Teksty SEO — ile to kosztuje?

Cennik usług copywriterskich jest bardzo zróżnicowany. Można znaleźć oferty już od kilku złotych za 1000 zzs (znaków ze spacjami), jak i te za kilkadziesiąt złotych. Tak naprawdę wiele zależy od rodzaju tekstu, doświadczenia copywritera oraz oczekiwań zleceniodawcy. Każdy projekt jest wyceniany indywidualnie. Przed podjęciem współpracy warto zapoznać się z portfolio copywritera, by uniknąć rozczarowania i zoptymalizować swoje wydatki. Najważniejsze, by nie ponosić kosztów za źle wykonaną usługę, która będzie wymagała korekty i wygeneruje kolejne wydatki.