Prowadzisz własny biznes? Posiadasz stronę internetową swojej firmy? Świetnie. Czy zastanawiałeś się ile osób ją odwiedza i dlaczego? Jaką pozycję ma Twoja witryna w Google? Jeśli Twoje odpowiedzi nie napawają optymizmem koniecznie musisz zmienić strategię. Musisz zacząć współpracę z podmiotami zewnętrznymi, by zwiększyć Twoje zyski. W czym miałby Ci pomóc copywriter?

3 powody, dla których warto nawiązać współpracę z copywriterem

1. Wartościowa treść sprzedaje

Niezależnie od tego czym się zajmujesz, w jakiej działasz branży, komunikujesz się ze swoimi kontrahentami i starasz się przyciągnąć kolejnych potencjalnych klientów. Nazwa firmy, teksty na stronie, broszury informacyjne, ulotki, posty w mediach społecznościowych  to wszystko elementy Twojej komunikacji…

Czy Twój przekaz jest zrozumiały dla potencjalnego odbiorcy? Czy osoba niezwiązana z branżą wie o czym do niej mówisz? Czy kanały firmowej komunikacji są ze sobą spójne? Czy przypadkiem nie zawierają one błędów?  Pojawiające się błędy czy nieścisłości skutecznie odpychają potencjalnych klientów i dają do zrozumienia, że nie jesteś godny zaufania. W ten sposób Twój zysk maleje. Zobacz jak bardzo język, którym się posługujesz kształtuje Twój wizerunek i biznes.

Twoje komunikaty muszą być konkretne i rzeczowe, mają trafiać do odbiorców, intrygować ich oraz pokazywać, że masz to czego aktualnie poszukuje klient. Do tego niezbędne jest umiejętne dobieranie słów. Dobry copywriter nie tylko stworzy tekst, który przedstawi fakty, ale również uatrakcyjni treść, by zainteresować czytelnika. Wyczerpujące opisy produktów, wpisy poradnikowe na blogu czy oryginalne teksty wizerunkowe na Twojej strony sprawią, że klienci zaczną mówić o Twojej marce.

 Jest tylko jeden warunek, treść musi być wartościowa, nieść korzyść. Jeśli Twoje treści nie inspirują do działania, nie rozwiewają wątpliwości klientów, nie odpowiadają na ich pytania, nie uczą to równocześnie nie sprzedają. Twoje zyski maleją, bogaci się Twoja konkurencja. Uwierz, marketing treści to Twoja droga do sukcesu.

2. TOP 10 w Google sprzedaje

E-commerce staje się z roku na rok coraz bardziej popularny. Zakupy internetowe pozwalają na szybszą analizę konkurencyjnych ofert i znalezienie tej, która jest najbardziej korzystna dla klienta. Nie czarujmy się, większość z nas przegląda propozycje, które pojawią się na pierwszej stronie, czasem spojrzymy na drugą… Kolejne nas nie interesują…

Jeśli posiadasz sklep internetowy z pewnością współpracujesz z informatykiem czy grafikiem, który dbają o prawidłowe funkcjonowanie witryny i jej estetykę. A co z treściami? Obsługując zamówienia i odpowiadając na maile klientów, nie przywiązujesz do nich wagi, bo przecież interes jakoś się kręci. To duży błąd.

Unikalne treści, opisy produktów odpowiadające potrzebom klientów, ciekawe poradniki i branżowe nowinki przedstawione w kreatywny zostaną docenione nie tylko przez roboty Google, ale również przez internautów. Jeśli nie masz czasu, by przygotować wartościowe teksty lub zwyczajnie nie lubisz pisać, koniecznie skorzystaj z usług copywritera. Razem zbudujecie pozytywny wizerunek w sieci, zdobędziecie pozycję na rynku oraz wygenerujecie większy zysk.

3. Strategia generuje zyski

Jeśli masz już określony cel, do którego zmierzasz, warto opracować strategię. Copywriter pomoże Ci w jej realizacji i podpowie w jaki sposób możesz zarządzać treścią, by wspiąć się na Twój biznesowy szczyt. Chwytliwe hasła, ciekawe posty, intrygujące poradniki czy profesjonalne e-booki to gratka dla kreatywnej duszy specjalisty od słów. Odpowiednio dobrane słowa oraz lekki styl pozwolą w prosty i przyjazny sposób mówić o trudnych tematach, a także stawią czoła obiekcjom klientów. Dzięki temu zbudujesz wokół Twojej marki społeczność. Twoi klienci będą Cię polecać. To najlepsza reklama Twojej firmy. Zanim to się jednak stanie musisz zadbać o treść.

Wiele pomysłów na to w jaki sposób promować produkty czy usługi i jak komunikować się z klientami wymaga uporządkowania myśli i słów. Tu niezawodna okaże się pomoc copywritera, który pomoże Ci się wyróżnić w tłumie.

Czy jesteś gotowy, by wyruszyć w podróż po krainie słowa, które ma moc?