Blogi firmowe

Prowadzenie blogów firmowych, publikowanie promocyjnych treści

Prowadzenie bloga firmowego

Brakuje Ci czasu, by zająć się przygotowaniem treści na Twoją stronę? Chciałbyś zostać ekspertem w swojej branży?

Koniecznie załóż firmowego bloga. Dzięki unikalnym i nietuzinkowym wpisom zoptymalizowanym pod SEO możesz pozyskać szerokie grono odbiorców. Ciekawostki, porady czy informacje z życia firmy pomogą Ci zbudować społeczność wokół Twojej marki i trafić do TOP 10. Dzięki temu zwiększysz ruch na stronie, poprawisz swój wizerunek i zyskasz nowych klientów.

Jeśli chcesz skutecznie walczyć z konkurencją i poświęcić czas na wdrażanie nowych pomysłów biznesowych, napisz do mnie.

Dowiedz się więcej o prowadzeniu firmowego bloga

Skorzystaj z formularza obok, aby przesłać do mnie zapytanie ofertowe. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

Blog firmowy

Blog firmowy to praktyczne narzędzie marketingowe, które ułatwia promowanie produktów i usług, a także pomaga w budowaniu pozytywnego wizerunku. Dzięki interesującym wpisom można systematycznie umacniać pozycję lidera w branży. To dobre miejsce, by podzielić się z czytelnikami innowacyjnymi rozwiązaniami wprowadzonymi w firmie. Blog może służyć edukacji konsumentów.

Jak założyć bloga?

Założenie bloga firmowego wcale nie jest trudne. Wystarczy jedynie stworzyć odpowiednią zakładkę na stronie internetowej lub e-sklepie. Większość serwisów oparta jest o intuicyjny CMS, który ułatwia samodzielne dodawanie kolejnych artykułów bez znajomości języka HTML czy pomocy specjalisty.

Stworzenie bloga wiąże się z opracowaniem planu, który wytyczy ścieżkę związaną z tworzeniem unikalnego contentu, który wspomoże pozycjonowanie serwisu. W tym celu należy sprecyzować główne cele, którym ma przyświecać publikowanie treści.

Jak prowadzić bloga?

Blog firmowy to przestrzeń do budowania relacji klientów z marką. Za pomocą inspirujących treści można na wiele sposobów prezentować swoją ofertę, przedstawić historię przedsiębiorstwa i rozwiewać wątpliwości klientów. Dobrze jest, gdy przedsiębiorstwo uczy, w jaki sposób można korzystać z oferowanych produktów i inspiruje do niestandardowych rozwiązań. W ten sposób firma kreuje swój profesjonalny wizerunek i pokazuje ludzkie oblicze. Od tej pory przestaje być postrzegana  przez pryzmat artykułów i usług. Odbiorcy zaczynają dostrzegać w niej zespół ludzi, którzy dokładają wszelkich starań, by jak najlepiej komunikować się ze swoimi kontrahentami. Merytoryczne treści napisane zrozumiałym językiem budują zaufanie.

Z punktu widzenia wyszukiwarek pisanie bloga pomaga wydobyć potencjał strony internetowej. Odpowiednio zredagowane i systematyczne publikacje korzystnie wpływają na wiarygodność witryny. Wpisy zawierające słowa kluczowe ułatwiają robotom zrozumienie opublikowanej treści. Dodatkowo fachowo przygotowane metadane poprawiają wygląd strony w wyszukiwarce i skutecznie przyciągają uwagę użytkowników.

Prowadzenie bloga firmowego wymaga z jednej strony postawienia się w roli klienta, a z drugiej dogłębnego poznania branży i algorytmów Google, a także wiedzy z obszaru marketingu i sprzedaży. Znajomość marketingu internetowego umożliwia wykorzystanie bloga do prowadzenia wielokanałowej kampanii reklamowej w sieci.

Ważnym aspektem podczas przygotowywania contentu jest przestrzeganie poprawności językowej oraz dostosowanie języka i stylu do odbiorców. Dzięki temu lektura wpisów będzie przyjemna w odbiorze i czytelnicy spędzą więcej czasu w serwisie. Fakt ten zostanie doceniony przez roboty wyszukiwarki, które zwracają uwagę na to, ile czasu internauci poświęcają na wizytę w witrynie.

Prowadzenie bloga — w pojedynkę czy z copywriterem?

To prawda, że przedsiębiorca, jak i jego zespół najlepiej znają swoją firmę oraz ofertę. To niewątpliwy atut, który przemawia za tym, by zlecić przygotowanie artykułów jednemu z pracowników, a w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej samodzielnie pisać bloga. Takie rozwiązanie niesie ze sobą dwa istotne zagrożenia z punktu widzenia konsumentów i wyszukiwarek. Po pierwsze osoba odpowiedzialna za tworzenie treści może nie zdawać sobie sprawy, że posługuje się niezrozumiałym językiem dla ludzi niezwiązanych z marką lub daną gałęzią. Po drugie, wartościowe teksty mogą być niezgodne z algorytmami Google. Warto dodać, że wytyczne często ulegają zmianom, by skutecznie zapobiegać nieuczciwym praktykom specjalistów od SEO.

Copywriter tworzący teksty na strony internetowe to nie tylko osoba, która ma lekkie pióro i potrafi napisać kilka tekstów na ten sam temat, ale również fachowiec śledzący wytyczne podane przez Google. Dzięki temu jest w stanie zoptymalizować przygotowane treści i pomóc w budowaniu mocnej pozycji w sieci. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nieznajomość danej dziedziny od podszewki dyskryminuje go w przygotowaniu merytorycznych artykułów. Tak z pewnością nie jest. Po pierwsze człowiek, który zawodowo zajmuje się pisaniem tekstów, wykonuje odpowiedni research. Poza tym może współpracować z pracownikami, którzy udostępnią mu niezbędne materiały czy też wytłumaczą skomplikowane pojęcia i procedury. Dzięki temu SEO copywriter zredaguje wysokiej jakości tekst napisany zrozumiałym językiem dla wyszukiwarki i potencjalnych klientów.

Ile kosztuje prowadzenie bloga?

Koszt tworzenia wpisów blogowych zależy od wielu czynników. Podczas przygotowania wyceny uwzględnia się ilość i długość publikacji, skalę trudności i wymagania. Najdroższe są teksty, które wymagają pogłębionego researchu w języku obcym. W tym przypadku copywriter musi poświęcić czas na lekturę i tłumaczenie. Dopiero po wykonaniu tych czynności może przystąpić do pisania, a w dalszym etapie do redagowania i optymalizowania treści. W praktyce każdy projekt jest wyceniany indywidualne po dokładnym zapoznaniu się z wytycznymi zleceniodawcy.