Jeśli sprzedajesz produkty, które adresowane są do matek lub dzieci, musisz lepiej poznać mózg matki. Dzięki temu unikniesz błędów, które mogłyby przynieść katastrofalne skutki Twojej marce. Matki wybaczają bardziej niechętnie niż pozostałe kobiety. Tutaj nie ma miejsca na kombinowanie i ściemnianie. Dowiedz się, w jaki sposób stworzyć przekaz, by zwiększyć konwersję w Twoim sklepie. Jak przekonać kobietę-matkę, by zaufała Twojej marce?

O sposobie funkcjonowania płci pięknej mogłeś już przeczytać w moim poprzednim wpisie Sprzedażowe teksty SEO: Jak pisać, by skłonić kobiecy mózg do zakupu. Kobiety są bardzo towarzyskie i preferują plemienne życie. Dzięki temu mogą wymieniać się informacjami, chronić, a także realizować i rozwijać. Ta cecha uwidacznia się jeszcze bardziej w momencie narodzin dziecka. Od teraz wszystkie działania skupiają się na zapewnieniu bezpieczeństwa maleńkiej istoty.

Komunikacja z innymi matkami ułatwia rozwiązanie pojawiających się problemów, umożliwia wymianę doświadczeń czy też pozwala zwyczajnie komuś się wygadać. Oczywiście mówimy tu ciągle o zdrowym środowisku i naturalnych mechanizmach, które są głęboko zakorzenione w naszej tożsamości dzięki przemianom ewolucyjnym. 

Co zrobić, by Twoja strona internetowa była atrakcyjna dla matek i odnotowała wzrost konwersji?

Jak pokazują liczne badania wykonane przez specjalistów od neuromarketingu, istnieją pewne normy, dzięki którym, można stworzyć interesującą witrynę uwzględniającą potrzeby matek. Po zatwierdzeniu projektu wystarczy go odpowiednio zoptymalizować pod kątem SEO, by skutecznie walczyć o wysoką pozycję w wyszukiwarce. Zobaczmy zatem, jak powinien wyglądać układ strony:

  • umieść obrazy po lewej stronie,
  • wszystkie komunikaty przełóż na prawą stronę,
  • zdjęcia i materiały video powinny przedstawiać matki korzystające z produktów i dzielące się nimi z innymi kobietami,
  • zbuduj społeczność, by młode matki mogły się wspierać (np. załóż forum),
  • w opisach udzielaj subtelnych porad, którą pomogą kobietom jeszcze lepiej zarządzać czasem i radzić sobie ze stresem,
  • ogranicz obecność logo,
  • najważniejsze elementy graficzne zastąp obrazami i wyskakującymi oknami.

Stosując się do powyższych wskazówek, będzie Ci łatwiej trafić z przekazem do podświadomości matek, a w efekcie zrealizować Twoje cele biznesowe. Pamiętaj, że płeć piękna, która doczekała się swojego potomstwa, kieruje się dobrem swojej rodziny. Jej głównym celem jest dbałość o zdrowie i szczęście rodziny.

Jak zmienia się mózg matki po urodzeniu dziecka?

Narodziny potomstwa to bardzo ważny moment w życiu całej rodziny. Dotychczasowy ład zostaje wywrócony do góry nogami. Od tej chwili wszystko zostaje podporządkowane potrzebom najmłodszego domownika. Co więcej, całkowitej przemianie ulega mózg matki. Staje się szybszy i bardziej sprawny niż do tej pory.

Każda kobieta buduje sieć kontaktów i weryfikuje osoby, by wybrać te, na których może polegać. W ten sposób zapewnia sobie wsparcie, na które będzie mogła liczyć po porodzie. Nie ukrywajmy, opieka nad dziećmi, a także godzenie obowiązków domowych z zawodowymi to potężny wysiłek. Trudno byłoby zorganizować wszystko bez pomocy partnera, starszego potomstwa, krewnych czy przyjaciółki.

I tutaj pojawia się szansa dla Ciebie. Jeśli się postarasz, możesz dołączyć do grupy, która została obdarzona ogromnym zaufaniem. Zrób wszystko, by kontakt z marką był bezproblemowy. Świeżo upieczona mama poszukuje najprostszych rozwiązań i unika konfrontacji.

Ponadto w tym okresie wyostrza się instynkt a intuicja gra pierwsze skrzypce. Nawet najmniejsza próba oszustwa zostaje od razu wykryta. Twój komunikat musi być autentyczny, bezpośredni i uczciwy. To jedyny sposób, by zachęcić ją do nawiązania relacji i skorzystania z Twojej oferty. Nie zmarnuj takiej okazji. Drugiej szansy najprawdopodobniej już nie dostaniesz.

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że u młodych matek drastycznie spada instynkt walki i ucieczki, natomiast wzrasta potrzeba regeneracji i odpoczynku. Dzięki temu kobiety-matki doskonale radzą sobie w sytuacjach stresowych i bardzo często potrafią uspokoić otoczenie, by zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. To ważna informacja z punktu widzenia kreacji przekazu. Wykorzystaj obrazy, które pokażą pozytywne interakcje płci pięknej z potomstwem. Odwołuj się też do różnego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych. Nie zapomnij, że matka i dziecko stanowią jedność. Zawsze pokazuj ich razem, nie osobno.

Archiwum rodzinne

Jak pisać, by trafić do mózgu matki i zyskać akceptację?

Postaraj się oddziaływać na zmysły. Używaj wiele zwrotów sensorycznych, szczególnie tych związanych z zapachem. Pokazuj reakcję innych kobiet na prezentowany przez Ciebie zapach. Możesz również wykorzystać dźwięk, np. radosny śmiech dziecka. Pamiętaj, że każdy element musi wzbudzać pozytywne skojarzenia.

Tworząc opisy produktów lub przygotowując teksty na stronę internetową, staraj się zobrazować korzyści płynące z oferty, które w realny sposób poprawią komfort codziennego życia. Pokazuj działania, które młoda matka będzie chciała dobrowolnie naśladować, np. przygotowanie zdrowych posiłków. Mów tylko o tym, co istotne z punktu widzenia kobiety-matki. Informacje, które w jej przekonaniu są bezużyteczne, zostają od razu zapomniane. O kwestiach bezpieczeństwa wypowiadaj się tylko w sposób pozytywny. Negatywne sformułowania zadziałają na Twoją niekorzyść.

Pokaż, że rozumiesz matkę i jej potrzeby. Okaż jej szacunek. Dbaj o relację, którą udało Ci się nawiązać i nie zmieniaj rzeczy, które się sprawdziły. W ten sposób możesz uniknąć negatywnych opinii o swoim produkcie. Uwierz, jedna negatywna ocena wystawiona przez rozzłoszczoną mamę w sieci może poważnie zaszkodzić Twojej marce. Kobiety liczą się ze zdaniem innych matek. Jeśli jedna stwierdzi, że Twoja obietnica nie została spełniona, inne mamy wezmą to zdanie pod uwagę.

Sprzedażowe teksty SEO: W jaki sposób przekonać kobietę, która jest matką, by zaufała Twojej marce? – podsumowanie

W organizmie kobiety od momentu poczęcia do narodzin zachodzi wiele zmian hormonalnych, które powodują liczne zmiany w mózgu. Te z kolei sprawiają, że świeżo upieczona zaczyna funkcjonować w inny sposób. Zmieniają się jej priorytety. Inaczej odbiera rzeczywistość. Jej styl życia ulega przeobrażeniu. W inny sposób zaczyna podejmować decyzje zakupowe.

Wielozadaniowość oraz wyższa inteligencja emocjonalna przyczyniają się do poszukiwania najprostszych rozwiązań. Czasem zmęczenie powoduje, że stają się one niezauważalne. Twoim zadaniem jest wskazanie nowych możliwości, dzięki którym organizacja życia rodzinnego stanie się łatwiejsza.

Nie kombinuj, mów prawdę. Postaw w centrum matkę z dzieckiem i ich potrzeby. Wywołuj pozytywne emocje. Pozwól kobiecie poczuć się częścią większej społeczności, która będzie ją wspierać w podejmowaniu codziennego trudu.

W publikowanych treściach pobudzaj do działania zmysły, szczególnie powonienie i słuch. Pokazuj szczęśliwe chwile spędzone z dzieckiem i w delikatny sposób zachęcaj do naśladownictwa. Twórz atrakcyjny content, który wesprze Twoją ofertę. Krótkie filmiki i pozytywne obrazy skutecznie zwiększą konwersję w Twoim serwisie. Zawsze optymalizuj materiały pod SEO. Pamiętaj, roboty Google, też muszą Cię docenić.