Czy zastanawiałeś/zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego pewne opisy produktów sprawiają, że od razu jesteś gotowy/gotowa na to, by wydać pieniądze, a inne zachęcają Cię do opuszczenia strony www? Czy wiesz, od czego to zależy? Od zdolności copywritera! Niektórzy wirtuozi słowa kradną serca odbiorców i czarują ich umysły. Sprawiają, że przychody firmy rosną jak fasola w bajce o Jasiu i magicznej fasoli. 

Czy jesteś gotów wyruszyć w podróż w głąb fascynującego świata copywritingu, w którym słowa przemieniają się w błyszczące monety, a klienci w żądnych pozytywnych doświadczeń? Zapnij pasy i włącz laptopa. Dzisiaj lecimy na wyspę skutecznych opisów produktów, które przyciągają uwagę odbiorców oraz zachęcają do zakupu. 

Pierwszy sekret atrakcyjnych opisów produktów: Jak przyciągnąć uwagę słowem?

Zastanawiasz się, jak hipnotyzować słowem odbiorców? Chcesz to robić tak dobrze, jak wąż Kaa w Księdze Dżungli z tą różnicą, że będziesz w etyczny sposób zachęcać do zakupu? Aby osiągnąć ten cel, musisz doskonale znać Twoją grupę docelową. Poświęć czas, na stworzenie persony zakupowej. 

Wyobraź sobie, że klient ot kupiec, który odwiedza bazary na całym świecie w poszukiwaniu najlepszej jakości przypraw. W jaki sposób przyciągnąć jego uwagę? Użyj słów, które przeniosą go do krainy niezapomnianych smaków i zapachów. W tym świecie każdy produkt ma swoją historię. Stwórz scenariusz, w którym klient utożsami się z bohaterem oraz poczuje się jak poszukiwacz skarbu.

W copywritingu Twoje słowa są jak pędzel w ręce artysty. Wykorzystaj je, by malować obrazy, które zapierają dech w piersi. Pozwól innym całkowicie zanurzyć się w opowieści. Stosuj aliterację, czyli powtórzenia identycznych liter lub sylab na początku wyrazów w wersie, kolejnych wersach albo w zdaniu. Dzięki temu Twoje teksty staną się melodyjne i wpadające w ucho. Łatwiej będzie je zapamiętać. Pamiętaj o umiarze w stosowaniu tego typu środków.

Drugi sekret niebanalnych opisów produktów: Pobudzaj emocje!

Emocje są siłą napędową każdego opisu produktu. To one kierują naszymi decyzjami zakupowymi. Sprawiają, że zapominamy o zimnej racjonalności i podążamy za głosem serca. Jak możesz to osiągnąć?

Buduj pozytywne skojarzenia. Skończ z nudą. Chcesz sprzedać buty, które są dostępne również o konkurencji? Wyróżnij się. Zamiast sformułowania „wygodne obuwie”, napisz np.: „eleganckie, miękkie buty zadbają o Twoje stopy w trakcie długich spacerów”. Spraw, żeby klient poczuł się częścią niezwykłej opowieści. Testuj różne formuły i wybierz te, które najlepiej działają.

Przywołuj wspomnienia, które sprawią, że odbiorcy będą chcieli doświadczyć tych samych uczuć, które towarzyszyły mu w najpiękniejszych momentach życia. Prowadzisz wyroby cukiernicze? Przenieś Twoich klientów do dzieciństwa. Niech poczują smak i zapach ciastek wyciąganych z piekarnika przez mamę lub babcię. 

https://pixabay.com/vectors/laptop-cart-store-online-shop-5820171/

Trzeci sekret dobrych opisów produktów: Kiedy mniej znaczy więcej?

W świecie reklamy humor jest tym samym co sól w kuchni. Jeśli przesadzisz z ilością w trakcie  gotowania, zepsujesz smak potrawy. Z kolei w opisie produktu uzyskasz odwrotny efekt od zamierzonego. Subtelny dowcip jest jak najbardziej mile widziany. Uważaj, by nie przerodził się on w błazenadę czy niesmaczny żart. Dobry kawał, ironia lub odrobina samokrytyki sprawiają, że komunikat staje się bliższy konsumentom. Zachowuje jednak profesjonalny wydźwięk. Dawkuj błyskotliwe sformułowania. W przeciwnym razie przysłonisz to, co jest najważniejsze.

Pod żadnym pozorem nie przekraczaj granic. Bądź rozważny/rozważna. Pamiętaj o tym, by nikogo nie  urazić ani nie wykluczyć żadnej grupy docelowej. Nie wyśmiewaj konkurencji. Raczej unikaj kontrowersyjnych tematów. 

Czwarty sekret opisów produktów: Co zrobić, by Twoje teksty pokochał Internet?

Opisy produktów w wirtualnym świecie powinny być zoptymalizowane pod kątem SEO. Używaj w nich słów kluczowych. Dobrym rozwiązaniem będą tu frazy z tzw. długim ogonem. Są one łatwiejsze do pozycjonowania. Umieść je w tytule i nagłówkach.

Każdy tekst opublikowany w sklepie internetowym powinien być prawidło sformatowany. Pisz krótkie zdania. Stosuj pogrubienia oraz punktory. Skupiaj się na korzyściach, a nie na cechach produktów. W ten sposób Twoja treść stanie się bardziej atrakcyjna. 

Podsumowanie: Jak tworzyć opisy produktów, które przyciągają uwagę i zachęcają do zakupu?

Poznanie grupy docelowej jest niezbędne do stworzenia skutecznego opisu produktu. Dzięki starannie stworzonym personom zakupowym dopasujesz odpowiedni język oraz styl wypowiedzi. Rozwijaj Twój pisarski talent i kreatywność. Pobudzaj emocje i doprowadź klientów do zakupu, a także do lojalności wobec marki.

Szukasz copywritera, który przygotuje dla Ciebie opisy produktów? Napisz do mnie wiadomość e-mail.