Treści SEO-friendly to obowiązkowa zawartość każdej strony internetowej. Są niezbędne w sklepie internetowej, w firmowej witrynie i na portalu tematycznym. Bez nich dotarcie do dużej grupy odbiorców staje się trudniejsze. Przeczytaj ten artykuł, by dowiedzieć się, jak pisać teksty, które przyciągają uwagę klientów i są doceniane przez wyszukiwarki internetowe.

Słowa kluczowe to podstawa treści SEO-friendly

Wybierz odpowiednie słowa kluczowe. W tym celu skorzystaj z odpowiednich narzędzi, np.:

  • Google Keyword Planner,
  • Ahrefs,
  • Answer the Public.

Wybieraj frazy z długim oraz z krótkim ogonem. Umieszczaj je w tytule, nagłówkach, w pierwszym akapicie oraz w innych fragmentach. Nie przesadzaj z ich ilością. 

Uważaj też na kanibalizację słów. Każda podstrona powinna być zoptymalizowana na inną frazę. W przeciwnym razie trudniej będzie osiągnąć wysoką pozycję w rankingu wyszukiwarki internetowej na konkretne hasło.

Treści SEO-friendly są unikatowe

Treści publikowane w rozmaitych serwisach powinny spełniać wyznaczony cel. Mają dostarczać wartościowych informacji. Oryginalne teksty są wysoko oceniane przez algorytmy. Zamiast kopiować lub tworzyć automatyczne publikacje, pisz z pasją. Kreuj wizerunek eksperta. Bądź autorytetem dla Twoich odbiorców. Dzięki temu pozostaną na dłużej z Tobą. Będą wierni Twojej marce. 

Teksty SEO-friendly mają prostą strukturę

Przemyślana struktura artykułu, opisu produktu czy opisu kategorii ułatwia lekturę. Wpływa pozytywnie na indeksowanie strony przez wyszukiwarki. Pisz krótkie zdania i dziel je na niewielkie akapity. Niech każdy z nich prezentuje inną myśl. Zorganizuj treść za pomocą nagłówków H1, H2, H3… Pamiętaj o wyróżnieniach oraz listach. 

https://pixabay.com/vectors/rocket-content-marketing-seo-7611955/

Treści SEO-friendly wymagają zoptymalizowanych meta-tagów

Meta-tagi mają teraz mniejsze znaczenie, jeśli chodzi o same algorytmy. Wpływają pośrednio na pozycjonowanie. Title oraz descriptio informują Internautów o zawartości konkretnej podstrony i zachęcają ich do podjęcia działania. Jeśli są atrakcyjne, zwiększają ruch na stronie. Ten parametr jest istotnym kryterium rankingowym.

Teksty SEO-friendly a linkbuilding

W tekstach umieszczaj linki prowadzące do innych podstron, np. produktów czy innych artykułów. Istotne są też odnośniki prowadzące do Twojej strony www. Z tego powodu warto inwestować w artykuły sponsorowane na odpowiednich portalach właściwych dla Twojej branży. Dobrym pomysłem są też wpisy gościnne na blogach. Publikacje promuj w mediach społecznościowych, linkując do wybranej publikacji.

Podsumowanie: Jak pisać treści SEO-friendly, które pomogą w pozycjonowaniu strony w wynikach wyszukiwania?

Aby odnieść sukces w tworzeniu treści SEO-friendly, przygotuj się na prawdziwy maraton. To na pewno nie będzie sprint. Bądź cierpliwy/cierpliwa i konsekentny/konsekwentna w swoich działaniach.  Zadbaj też o parametry techniczne witryny internetowej. Jednym z ważniejszych czynników jest prędkość ładowania strony www. Powodzenia!

Szukasz osoby, która pomoże Ci zoptymalizować teksty na stronie internetowej pod kątem SEO i napisze nowe treści? Rozpocznij współpracę z doświadczonym copywriterem. Wyślij do mnie wiadomość.