Teksty reklamowe towarzyszą nam na co dzień. Jedne podbijają nasze serca i zapadają głęboko w pamięci, generując niebotyczne zyski, inne pozostają niezauważone. Zastanówmy się, jak napisać reklamę, która przebije się w natłoku informacji docierających do nas każdego dnia. Zapraszam Cię do wspaniałej podróży w głąb ekscytującego świata tekstów promujących produkty czy usługi.

Pisanie tekstów reklamowych — poznaj dobrze produkt/usługę

Aby napisać dobry tekst reklamowy, trzeba poznać produkt. Bez tego tak naprawdę niczego konstruktywnego nie wymyślisz. Znając usługę lub artykuł, przedsiębiorstwo oraz konsumentów łatwiej będzie Ci znaleźć. Świadomość wartościowych cech i mocnych stron jest w tym przypadku bardzo cenna. Pisz o korzyściach. Nie opisuj przedmiotu, tylko pokaż, jak dana funkcja zmienia życie na lepsze.

Zamiast wymyślać puste frazesy, zapoznaj się z opiniami osób, które skorzystały z oferty. To prawdziwa kopalnia przydatnej wiedzy dla copywritera. Użytkownicy są krytyczni. Wydali swoje pieniądze i potrafią stwierdzić, czy produkt spełnił daną obietnicę.

Pisanie tekstów reklamowych — poznaj Twoją grupę docelową

Chcesz napisać reklamę, która będzie sprzedawać? Poznaj Twoją grupę docelową. Dla ułatwienia stwórz personę zakupową. Dzięki temu bez problemu dopasujesz język i styl wypowiedzi do odbiorcy. Sprzedajesz krem przeciwzmarszczkowy? Pisz do kobiet po 30 roku, które tracą kolagen, a nie do nastolatek. Twój tekst nie jest dla przedsiębiorcy tylko dla konsumenta. Nie musi być kwiecisty, ale wiarygodny.

Znajdź coś, co wyróżni produkt na tle konkurencji. Niech to będzie jedna unikalna cecha, która przeważy na Twoją korzyść. Zbuduj relację z klientem. Sprzedaż powinna być efektem ubocznym.

https://pixabay.com/illustrations/earn-laptop-money-online-woman-3499449/

Jak pisać atrakcyjne nagłówki reklamowe?

Nagłówki przyciągają uwagę potencjalnych klientów. Powinny być proste i zrozumiałe. Unikaj branżowej terminologii. W ten sposób możesz przestraszyć odbiorców. Zamiast  używać skomplikowanych stwierdzeń, wzbudzaj emocje. Postaw na krótkie zdania.

Nagłówki reklamowe tworzy się na wiele sposobów. Jednym z popularnych rozwiązań jest zadawanie pytań. Dzięki nim zaintrygujesz potencjalnych klientów i skłonisz ich d refleksji. Jeśli nie odpowiada Ci ta opcja, wykorzystaj liczby lub procenty. Eksperymentuj z różnymi formami. Testowanie rozmaitych wersji umożliwia znalezienie najbardziej skutecznych formuł. Nie bój się tego. Komunikat powinien być spójny z wartościami marki. 

Jak wykorzystać storytelling w tekstach reklamowych?

Storytelling pomoże Ci nawiązać głębszą relację z odbiorcą i przekazać wartości, którymi kieruje się marka. Opowieść to doskonałe narzędzie, by przestawić produkt lub usługę w konkretnej sytuacji życiowej. Dobrze opowiedziana historia wciąga odbiorców. Zaczynają się z nią identyfikować, co przekłada się potem na sprzedaż.

Pokaż ludziom, jak produkt lub usługa rozwiązują wybrany problem. Twoja oferta zaspokaja potrzeby? A może ułatwia osiągnięcie wyznaczonego celu? Niezależnie od tego, jak brzmi odpowiedź, wybierz storytelling. Emocjonująca fabuła sprawi, że odbiorca chętnie zapozna się z Twoją propozycją.

Zastanów się, co może być tłem w Twojej opowieści. Określ problem, z którym boryka się główny bohater. Zaproponuj rozwiązanie, czyli produkt bądź usługę. Pamiętaj o zwrocie akcji i pozytywnym zakończeniu. Buduj napięcie, dawkuj humor oraz wzbudzaj rozmaite emocje. 

Podsumowanie: Jak pisać teksty reklamowe, które sprzedają i przekonują do zakupu?

Skuteczny tekst reklamowy to jeden z kluczowych elementów kampanii sprzedażowej. Aby na koniec, wypić szampana, trzeba się odpowiednio przygotować. Przeanalizuj konkurencję, poznaj dobrze firmę, ofertę i grupę docelową. Przez cały czas buduj zaufanie, a na koniec wezwij do konkretnej akcji. CTA to absolutne must have. Koniecznie testuj różne strategie. Nie ma tu jednego słusznego rozwiązania.

Szukasz osoby, która wesprze Cię w pisaniu tekstów reklamowych? Napisz do mnie. Wypełnij formularz kontaktowy.