Prowadzisz własny biznes? Pozwól się znaleźć swoim potencjalnym klientom w sieci. W ten sposób będzie Ci łatwiej zwiększyć dochody przedsiębiorstwa, zbudować silną markę oraz zadbać o wizerunek eksperta w branży. Jeśli do tej pory prowadziłeś jedynie konto firmowe w mediach społecznościowych, koniecznie zmień swoje podejście. Zobacz, dlaczego w Twojej firmie potrzebna jest strona internetowa i blog.

Do tej pory reklamowałeś swoją działalność za pomocą lokalnych mediów, Facebooka oraz Instagrama? To żaden błąd. Zastanów się jednak, czy te działania były efektywne. Czy naprawdę Twoja sprzedaż wzrosła? Ilu klientów udało Ci się pozyskać w ostatnim czasie? Czy w pełni wykorzystujesz swój potencjał? A może jesteś już zmęczony działaniem po omacku i rozpaczliwym poszukiwaniem nowych kontrahentów? Czy przypadkiem nie zastanawiałeś się już nad tym, by zamknąć przedsiębiorstwo?

W biznesie masz prawo podejmować błędne decyzje. Tak samo jest w życiu codziennym. Ważne, by wyciągnąć z nich wnioski i cierpliwie dążyć do osiągnięcia zamierzonych celów. Może stać się w tym przydatna filozofia Kaizen, czyli realizowanie planów za pomocą małych kroków. Warto zatem wyznaczyć sobie cel główny oraz cele cząstkowe, które doprowadzą Cię na szczyt, a także pozwolą spełnić marzenia. Wykorzystaj odpowiednie narzędzia, by skutecznie rozwijać Twoje przedsiębiorstwo. Wyjdź poza dotychczasowe schematy i przezwyciężaj własne ograniczenia.

3 powody, dla których powinieneś zainwestować w firmową stronę internetową?

Strona www to wirtualna wizytówka firmy

Możesz na niej umieścić kontakt, ofertę, zaprezentować zespół… Wszystko zależy od Twojej inwencji. Kup domenę i zadbaj o atrakcyjną szatę graficzną. Nie zapomnij też o pozycjonowaniu. Jeśli nie masz o tym pojęcia, skorzystaj z usług specjalisty. Możesz współpracować z agencją lub z freelancerem. W większości przypadków druga opcja jest o wiele tańsza, ale równie efektywna. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że bez SEO Twoja strona będzie niewidoczna dla Internautów i prawdopodobnie niewiele osób ją odwiedzi. W tym wypadku strona internetowa nie spełni swojej funkcji.

Materiały publikowane w social mediach promują firmę, ale Ty przekazujesz prawa do materiałów właścicielom platformy

 Jak się okazuje publikowanie wartościowych treści na stronie www, a następnie promowanie ich na Facebooku, LinkedIn czy Insta jest korzystniejsze. W ten sposób zwiększasz ruch na stronie marki, co z czasem wpływa na jej pozycję w wyszukiwarce. Twoim celem powinno być znalezienie się w TOP 10, a najlepiej w TOP 3, czyli na pierwszej stronie Google. Dzięki temu więcej ludzi dowie się o Twojej firmie i skorzysta z jej oferty.

Firmowa strona internetowa to stosunkowa niedroga forma reklamy.

Jeśli nie masz pojęcia o prowadzeniu strony internetowej lub zwyczajnie brakuje Ci czasu, skorzystaj z pomocy freelancerów. Poszukaj w sieci fachowca od SEO, copywritera, a w awaryjnych sytuacjach grafika. Może się zdarzyć, że jeden specjalista współpracuje z innymi osobami i chętnie poleci Ci wolnego strzelca, który jest świetny w tym, co robi. Dzięki wiedzy oraz zaangażowaniu tych ludzi możesz skutecznie wypromować Twoją markę w Internecie oraz zwiększyć zyski ze sprzedaży. Przemyśl to koniecznie.

Dlaczego warto założyć firmowego bloga?

Systematycznie prowadzony blog firmowy to skuteczne narzędzie marketingowe. Tutaj możesz dostarczać potencjalnym klientom kompleksową wiedzą o Twoich produktach i usługach. By urozmaicić content, warto czasem opowiedzieć o ciekawostkach z branży lub napisać o tym, co dzieje się w Twojej firmie.

Cykliczne wpisy pozytywnie wpływają na widoczność w sieci. Roboty Google ciężko pracują. Częste publikacje na Twojej stronie zostaną docenione przez algorytmy. Po kilku lub kilkunastu miesiącach Twoja strona www osiągnie wyższą pozycję. Warto o tym pomyśleć już dzisiaj.

Jeśli brakuje Ci inspiracji, podejrzyj konkurencję. Możesz się na niej wzorować. Ważne, abyś nie kopiował ich pomysłów. Nie lubisz pisać, nie masz czasu lub nie wiesz, jak to robić poprawnie? To żaden problem. Nawiąż współpracę z copywriterem freelancerem. Osoba, która pisze teksty na zamówienie i dobrze zna Twoją branżą, opracuje za Ciebie interesujące artykuły blogowe. W ten sposób skutecznie zadbasz o wizerunek eksperta w sieci.

 Jak napisać wpis na bloga, który zachwyci odbiorców i wspomoże sprzedaż?

Tworzenie hipnotyzujących wpisów na bloga to ciężka praca, która wymaga wiele wysiłku nawet od copy. Lekkie pióro nie jest wyznacznikiem dużej liczby czytelników i szybkiego przygotowania treści. Myślisz, że to żart? Wcale nie! Sama często zastanawiam się przez cały tydzień, co warto napisać, by zainteresować konkretną grupę docelową.

Niestety sam pomysł to jeszcze za mało, by odnieść sukces. Trzeba go jeszcze zrealizować, a to nie zawsze jest takie proste. Często trzeba wykonać jeszcze research. To wszystko wymaga czasu. Jeżeli do tej pory byłeś przekonany, że napisanie opisu produktu, kategorii czy publikacji na bloga to nic wielkiego, byłeś w błędzie. Oburzały Cię stawki copywriterów? Może teraz nieco zmienisz to podejście. Uwierz mi, żaden fachowiec nie chce pracować za żenującą niską stawkę. Zastanów się, ile Ty chciałbyś zarabiać na godzinę.

Jak widzisz, przygotowanie artykułów na bloga to czasochłonny proces. Czy wiesz, po czym poznać, że copywriter, który tworzy dla Ciebie teksty na zamówienie, dobrze wykonał swoją pracę? Przeczytaj dowolną publikację lub poproś o lekturę kogoś znajomego i odpowiedzcie sobie na następujące pytania:

1. Czy tekst niesie jakąś wartość dla odbiorcy? Rozwiązuje problem? A może odpowiada na jego ukryte pragnienia?

2. Czy tekst wyczerpuje temat? Jeśli nie to może daje wskazówki, gdzie warto szukać kolejnych tropów?

3. Czy autor dodaje coś od siebie, podkreśla, to co może Cię wyróżnić na rynku?

4. Czy artykuł ukazuje problem z nowej perspektywy?

5. Czy autor powołuje się na wiarygodne źródła?

6. Czy treść dotyczy mało poruszanych kwestii?

7. Czy tekst bazuje na doświadczeniach firmy lub ich klientów?

8. Czy tekst zawiera błędy ortograficzne lub stylistyczne?

Jeśli udało Ci się odpowiedzieć twierdząco na niektóre pytania bądź pewien, że współpracujesz z właściwą osobą, która może Ci pomóc osiągnąć sukces w biznesie.

Podsumowanie: Dlaczego Twoja firma potrzebuje stronę internetową i bloga?

Mam nadzieję, że dowiedziałeś się z tutaj przynajmniej jednej wartościowej rzeczy, która pomoże Ci spojrzeć z innej strony na Twoje przedsiębiorstwo i obecność w sieci. Zatem podsumujmy. Strona internetowa to wizytówka firmy, dzięki której możesz dotrzeć do szerszego grona osób. Aby tak się zdało, warto nawiązać współpracę z copywrtiterem, pozycjonerem oraz grafikiem. W ten sposób Twoja marka stanie się bardziej rozpoznawalna w sieci, a w konsekwencji Twoja sprzedaż wzrośnie.

Blog firmowy to istotne narzędzie marketingowe. Służy do kreowania pozytywnego wizerunku eksperta oraz edukowania konsumentów. Za jego pośrednictwem możesz się również komunikować z klientami. Wystarczy, że włączysz opcję dodawania komentarzy.

Aby przyciągnąć uwagę Internautów i zachęcić ich do zakupów, wpisy na blogu muszą inspirować, zachęcać do działania. Pomocny okaże się tu copywriter obeznany z Twoją branżą lub kreatywna osoba pisząca teksty na zamówienie, której udostępnisz ciekawe materiały związane z Twoją działalnością. Jeśli szukasz osoby, która poprowadzi Twojego bloga, napisz do mnie lub zadzwoń. Chętnie pomogę Ci rozwinąć biznes i wskoczyć na wyższy poziom przedsiębiorczości. Nie czekaj, chwyć za telefon już teraz!