Copywriterzy, graficy, webmasterzy i inni freelancerzy spędzają wiele czasu przed komputerem.  Wolni strzelcy sami organizują swój czas. Ustalają godziny, w których pracują. Doświadczają również wielu  sytuacji stresowych. Muszą walczyć o zlecenia, dotrzymać ustalonych terminów, a czasem znosić  humory zleceniodawców lub toczyć bój o zaległe płatności. To wymaga dobrego zdrowia. O tym, co  powinien jeść copywriter opowiada Agnieszka Garwol-Binc. 

Z Agnieszką znam się od szkoły podstawowej. Chodziłyśmy nawet do jednej klasy w podstawówce. Ona  uwielbiała sport, ja przedmioty humanistyczne. Odkąd pamiętam, Aga zawsze uprawiała aktywny styl  życia. Osiągnęła wiele sukcesów sportowych. Do chwili obecnej dużo trenuje i bierze udział w wielu zawodach.  Od kilku lat dzieli swoje hobby z pracą zawodową i życiem rodzinnym. Dzieli się swoją wiedzą i  doświadczeniem z osobami, które pragną zadbać o swoje zdrowie.  

M.F.: Agnieszko co sprawiło, że zainteresowałaś się zdrowym stylem życia i odżywianiem? 

A.G.-B.: Jak wiesz, aktywna byłam od zawsze. Zdrowym odżywianiem interesuję się od bardzo dawna,  chociaż w praktyce różnie bywało. Myślę, że impulsem do wprowadzenia teorii w życie było złe  samopoczucie spowodowane niedoczynnością tarczycy. Później urodziłam dziecko. Chcę dawać dobry  przykład dzieciom. Już od kilku lat staram się żyć zdrowo, co niewątpliwie wpłynęło na moje zdrowie,  samopoczucie, jak i wyniki sportowe.  

Czym jest dla Ciebie zdrowy styl życia i racjonalny system żywienia? 

Zdrowy styl życia to dla mnie  zachowanie równowagi na wszystkich poziomach życia. Głównym filtrem jest dieta, ale nie idealna,  tylko taka dopasowana do naszych potrzeb. Zdrowe podejście do jedzenia. Ja stosuje zasadę 80% – zdrowe odżywianie i 20% – przyjemności. Kolejny filar to ruch. Taki, który sprawia nam przyjemność,  to może być pływanie, jazda rowerem czy na rolkach, bieganie, taniec, spacer. Istotny jest również sen,  odpoczynek i relaks. Kolejną ważną kwestią jest redukcja stresu. Równie istotna jest samorealizacja,  dobra relacja z samym sobą oraz rodziną i bliskimi. Jak widać dla mnie zdrowy styl życia to nie tylko  dieta i sport.☺ 

Jakie osoby najczęściej korzystają z Twoich porad? 

Często znajomi pytali mnie o rady związane ze zdrowym odżywianiem czy aktywnością fizyczną. Teraz jestem również ambasadorem, motywatorem do zmiany nawyków żywieniowych jednej z firm działającej na  rynku już od 50. lat. W ten sposób mogę pomóc osobom w całej Polsce i 27 krajach. Są to ludzie tak, jak ja  związani ze sportem amatorskim, osoby z różnymi schorzeniami, nadwagą, ale także osoby zdrowe,  które chcą wspierać swój organizm swój  oraz mądrze dbać o swoje rodziny.  

Jakich wskazówek mogłabyś udzielić copywriterom i innym freelancerom, by cieszyli się świetnym  zdrowiem i nienaganną sylwetką?

Myślę, że wszyscy, niezależnie od wykonywanej pracy powinni skupić się na wypijaniu ok. 2 litrów wody  dziennie, regularnych posiłkach, diecie bogatej w warzywa i owoce oraz ograniczeniu przetworzonej  żywności. Należy pamiętać także o  wysypianiu się oraz  dziennej, chociaż pół godzinnej, aktywności fizycznej.  

Jakie dyscypliny  zasługują na szczególną uwagę wolnych strzelców? 

Moim zdaniem najlepszą aktywnością dla osób, które większość dnia siedzą przed komputerem, jest  pływanie, ponieważ wzmacnia plecy. Bieganie świetnie odstresowuje, podobnie jak spacer. Trzeba  znaleźć swoją ulubioną formę ruchu, która nie będzie dla nas przykrym obowiązkiem.  

Jakich wskazówek mogłabyś udzielić freelancerom, by było im łatwiej wprowadzić zdrowe nawyki? 

Organizacja czasu, która pozwoli na przygotowanie posiłków, aktywność fizyczną, a także czas  dla siebie i bliskich. Chęć do zmian, długofalowe myślenie o zdrowiu oraz zmiana priorytetów to ważne filary metamorfozy. 

Dziękuję za rozmowę i życzę wielu sukcesów zawodowych, sportowych oraz prywatnych. 

Ja również dziękuję i życzę sukcesów w sferze prywatnej i zawodowej.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat programu, w którym uczestniczy Agnieszka, zapraszam do kontaktu. Chętnie pomogę się Wam z nią skontaktować.