Strona www to wirtualna wizytówka firmy, która wpływa na jej wizerunek, pozycjonowanie marki oraz witryny. Tekst na stronę główną powinien ujmować wszystkie te aspekty. Atrakcyjna treść zwiększa szanse na udaną współpracę biznesową oraz wzrost sprzedaży. Poznaj jej najważniejsze cechy.

Tekst na stronę główną

Tekst na stronie głównej przypomina pierwszą randkę. Tutaj wielu klientów pierwszy raz spotyka się z marką. To od niego w dużej mierze zależy, jak długo będzie trwać rendez-vous i czy między firmą a potencjalnym kontrahentem dojdzie do chemii. Jeśli tak, istnieje duża szansa, że Twój brand zyska lojalną społeczność. To z kolei przełoży się na wzrost sprzedaży. Przyznaj, to najbardziej Cię interesuje.

Kiepskiej jakości teksty są jak nieudana randka. Czytając je, Internauci odchodzą bezpotwornie. Firma dostaje kosza. W takiej sytuacji drugiej szansy już nie ma. Wygrywa konkurencja, nawet jeśli jej ceny są wyższe. Błędy na stronie www oraz brak konkretnych informacji sprawiają, że brand traci zaufanie. Bez niego trudno myśleć o rozwoju biznesu.

Jak napisać tekst na stronę główną, by zyskać klientów?

Tekst na stronie głównej powinien sprzedawać. Dobrze, jeśli wyznacza ścieżkę zakupową, kierując klientów do zakładki ofertowej. Aby go do tego zachęcić, przedstaw mu korzyści płynące z tego, że wyda swoje pieniądze właśnie u Ciebie. Zaoferuj mu wartość, która wyróżni Cię na tle innych przedsiębiorstw.

Strona główna ma przede wszystkim charakter informacyjny, jednak aspekt sprzedażowy jest równie istotny. Po zapoznaniu się z treścią każdy powinien umieć odpowiedzieć na pytanie, czym zajmuje się firma i co oferuje. Starannie napisany tekst pomoże Ci się dobrze zaprezentować.

https://pixabay.com/photos/student-woman-startup-business-849821/

Tekst na stronę główną – najważniejsze cechy


Tworząc teksty na stronę internetową, pamiętaj, że piszesz do ludzi. Zwracaj się do nich, pokaż, że się z nimi identyfikujesz. Nie mów ciągle o sobie, tylko o swoich odbiorcach. Pozwól im się zidentyfikować z Twoją marką. Długa lista osiągnięć, nagród i certyfikatów są w tej sytuacji mniej istotne. Wspomnij o Twoim doświadczeniu oraz umiejętnościach, ale niech to będzie tylko dodatek. 

Strona główna to idealne miejsce, by zaprezentować vague proposition marki. Wartość, którą oferujesz, tak naprawdę jest ważniejsza od produktu lub usługi. Ofert takich jak Twoja najprawdopodobniej na rynku jest wiele, dlatego pomyśl o czymś, co Cię wyróżnia. Napisz o tym sam lub powiedz o tym copywriterowi. Co może być Twoją wartością dodaną? Np.: szybka realizacja zamówień, umiejętność dopasowania się do indywidualnych potrzeb klienta, kompleksowa pomoc w sytuacjach kryzysowych. 

Dostosuj język do Twojej grupy docelowej oraz oferty. Pamiętaj, że inaczej będziesz się zwracać do seniorów, a inaczej do pokolenia Z. Pisz prosto i konkretnie. Pozbądź się zbędnych ozdobników. Twój tekst powinien być jasny. Gdy będzie gotowy, daj go do przeczytania kilku osobom spoza firmy. Niech odpowiedzą na pytania:

  • Co oferujesz?
  • Czym się zajmujesz?

Jeśli odpowiedzi będą poprawne, zyskasz pewność, że treść spełnia funkcję informacyjną.

Kolejną ważną kwestią jest optymalizacja SEO. Na stronie głównej powinny być naturalnie wplecione frazy kluczowe, najlepiej w nagłówku i w śródtytułach. Postaw na krótkie zdania. Są one bardziej zrozumiałe dla odbiorców oraz łatwiejsze do zapamiętania niż wielokrotnie złożone odpowiedzi.

Zrezygnuj z wyświechtanych pustych sloganów. Hasła typu: „Jesteśmy liderem na rynku…” niczego nie wnoszą. Nie niosą żadnej wartości dla potencjalnych odbiorców. Ciekawym pomysłem na tekst na stronę główną może okazać się storytelling. 

Tekst na stronę główną powinien być odpowiednio sformatowany. Podziel go na akapity. Stosuj pogrubienia, wypunktowania oraz headliny. Dzięki temu treść stanie się przejrzysta, a jej lektura przyjemniejsza.

Podsumowanie: Tekst na stronę główną strony www – Poznaj najważniejsze cechy

Prawidłowo przygotowana treść na stronę główną sprawia, że firma jest lepiej postrzegana przez potencjalnych klientów i partnerów biznesowych. Wzbudza też większe zaufanie. Odpowiednie publikacje są niezbędne, by Twój biznes mógł się nadal rozwijać. Dobry tekst reklamowy wesprze Twój dział sprzedaży. Twoje dochody wzrosną, zespół będzie lepiej zmotywowany, a przedsiębiorstwo będzie mogło zająć się dalszą ekspansją rynku.

Brakuje Ci czasu, by stworzyć odpowiedni tekst na stronę główną? Wyślij do mnie wiadomość i zarezerwuj termin w moim grafiku.