Sprzedaż na olx umożliwia szybką sprzedaż nie tylko używanych, ale również nowych przedmiotów. Dzięki funkcji, która pozwala na dodanie wysyłki, możesz wykorzystać ten kanał do sprzedaży Twoich produktów oraz usług. Jeśli ta opcja jest dla Ciebie atrakcyjna, koniecznie przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak powinien wyglądać opis na olx.

Jak napisać skuteczny opis na olx?

Olx to obecnie druga najchętniej wybierana platforma sprzedażowa. Z tego powodu należy zadbać o jakość publikowanych ogłoszeń. Starannie przygotowane opisy produktów oraz usług zwiększają szansę na zysk. O czym trzeba pamiętać przed publikacją?

Przygotowując opis na olx postaw na krótkie akapity, proste zdania oraz czasowniki w stronie czynnej. Zrezygnuj z metafor i innych środków stylistycznych. Tutaj nie ma dla nich miejscach. Tekst powinien być formalny oraz zawierać najważniejsze informacje dla potencjalnego klienta. 

Uporządkuj tekst. Stosuj pogrubienia oraz wyliczenia. Wyróżnij słowa kluczowe. Dzięki nim będzie łatwiej znaleźć Twoją ofertę. Opis powinien być czytelny. Opisz stan przedmiotu, funkcjonalność, a także najważniejsze parametry techniczne. Wspomnij też o wadach, np. skazach, jeżeli występują. 

https://pixabay.com/photos/student-typing-keyboard-text-woman-849822/

Opisy na olx – co jeszcze decyduje o sukcesie?

W ogłoszeniach na olx ważną rolę odgrywają zdjęcia. Powinny one odzwierciedlać stan techniczny. Z tego powodu nie należy ich pobierać z Internetu, by nie wprowadzać nikogo w błąd. Fotografię możesz zrobić smartfonem. To naprawdę nie ma znaczenia. Mało profesjonalne, amatorskie obrazy są bardziej wiarygodne od stockowych. Umieść kilka, które prezentują różne ujęcia. Dzięki nim zwiększysz Twoją wiarygodność. 

Opis i zdjęcia przygotowane. Czy to już wszystko? Otóż nie! Na olx liczy się też szybkość odpowiedzi. Jeśli będziesz sprawnie reagować na zapytania, wtedy zyskał większą pewność, że dojdzie do transakcji. Aby usprawnić komunikację, dodaj informację, w jakich godzinach jesteś dostępny. 

Warto w tym miejscu wspomnieć też o tytule. Powinien on być zwięzły i prosty. Czytelny komunikat od razy selekcjonuje oferty oraz ułatwia wybór odpowiednich ogłoszeń. Dzięki niemu sprzedawcy, a także potencjalni klienci nie marnują czasu na. Działania, które nie przybliżają ich do celu.

Opisy na olx – jak wystawić i zwiększyć oglądalność?

Aby wystawić opis, zaloguj się na Twoje konto, a następnie kliknij „dodaj ogłoszenie”. W tytule umieść frazy, które odpowiadają produktowi lub usłudze. Wybierz odpowiednią kategorię. Potem ustal cenę, zaznacz czy wystawiasz ogłoszenie jako osoba prywatna, czy jako firma. W kolejnym kroku dodaj opis oraz zdjęcia. Uzupełnij formularz kontaktowy, wskaż lokalizację. Jeśli chcesz, możesz promować anons, wnosząc opłatę. Oferujesz wysyłkę? Dodaj rozmiar, wagę i przewoźnika.

Podsumowanie: Opis na olx – jak powinien wyglądać?

Jeśli chcesz opublikować więcej opisów na olx, nie musisz robić tego ręcznie. Na rynku są dostępne rozmaite integratory. Jednym z nich jest Basenlinker. Mogą do niego spływać zamówienia zrobione w e-sklepach oraz na platformach sprzedażowych. W kategoriach takich jak np. Praca, Usługi czy Motoryzacja, ogłoszenia są płatne. W niektórych grupach istnieją limity. Dużym udogodnieniem są różne formy płatności.

Szukasz osoby, której możesz zlecić przygotowanie opisów na olx? Wyślij do mnie wiadomość.