Allegro to najpopularniejsza platforma sprzedażowa w Polsce. Warto na niej wystawić swoje produkty, nawet wtedy, gdy masz już swój sklep internetowy. W ten sposób zyskasz dodatkowe źródło dochodu. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak przygotować opis aukcji na Allegro.


Opis aukcji na Allegro – jak skonstruować ofertę?

Opis produktu tworzy zgraną całość ze zdjęciami. Starannie przygotowany tekst dopowiada to, czego nie widać na fotografii. Dostarcza praktycznej wiedzy o towarze, rozwiewa wątpliwości i pomaga w podjęciu decyzji zakupowej. W aukcji powinny się pojawić też dane techniczne. Możesz je przedstawić np. w tabeli.

Kolejnym ważną kwestią jest ton wypowiedzi. Jeśli Twoją grupą docelową są młodzi ludzie, forma „Ty”, jest jak najbardziej odpowiednia. Chcesz sprzedać artykuł starszym ludziom? Zwracaj się do nich elokwentnie oraz z szacunkiem. Nieodpowiedni styl może sprawić, że potencjalny klient przejdzie do konkurencji nawet wtedy, gdy Twoja oferta będzie bardziej atrakcyjna cenowo.

W prezentacji wyeksponuj zalety produktu. Nie przesadzaj i niczego nie wyolbrzymiaj. Nadmierny zachwyt brzmi niewiarygodnie. Czytając same superlatywy, podświadomie czujemy, że coś jest nie tak. Teksty tego typu nie wzbudzają zaufania w odbiorcach.

Opis aukcji na Allegro – jak opisać przedmiot?

Tworzenie aukcji na Allegro wydaje się prostszym zadaniem niż w sklepie internetowym. Czy to założenie jest słuszne? Trudno mi na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Osobiście preferuję e-sklepy. Na korzyść platformy na pewno przemawia fakt, że nie musisz go optymalizować pod kątem SEO. W tej sytuacji możesz zrezygnować z wplatania słów kluczowych.

Treść oferty powinna być zgodna z prawdą oraz unikalna. Kopiowanie tekstów jest złym pomysłem. Zastanów się nad tym, co wyróżnia Twój produkt. Przemyślane argumenty mogą Ci pomóc wygrać z konkurencją. Zrezygnuj z nazw marek oraz modeli w opisie produktu. Mogą one wprowadzić kogoś w błąd.

https://pixabay.com/photos/online-pharmacy-shop-e-commerce-3964531/

Opis aukcji na Allegro – jakie zasady obowiązują sprzedawców?

W tekście skup się na konkretnym produkcie. Nie odwołuj się do towarów, które sprzedajesz poza Allegro. Regulamin platformy zabrania też proponowanie negocjacji, zakupu w inny sposób, sprawdzania dostępności czy pytania o rabat. Opis w żaden sposób nie może sugerować, że klient może znaleźć produkt np. w Twoim sklepie. Umieszczanie linku do e-sklepu lub do miejsca, w którym można go znaleźć, jest zabronione w regulaminie.

Jeśli brakuje Ci pewności, czy użycie danej frazy jest zgodne z regulaminem, wykorzystaj narzędzie udostępnione przez Allegro. Podkreśla ono nieprawidłowe hasło. Gdy najedziesz na nie kursorem, dowiesz się, co należy zmienić. Oczywiście masz prawo zignorować komunikat i wystawić aukcję. W takiej sytuacji może to skutkować jej usunięciem.

Podsumowanie: Jak przygotować opis aukcji na Allegro?

Przygotowanie opisu produktu do aukcji na Allegro wymaga sprawności językowej oraz znajomości regulaminu. Publikuj wyłącznie unikalne treści. Zrezygnuj też z plagiatu zdjęć. Jeśli nie masz prawa do fotografii, inny sprzedawca może Cię oskarżyć o kradzież. Platforma sprzedażowa chroni własność intelektualną oraz prawa autorskie. Wewnątrz akcji możesz dodać fotografie z kolorowym tłem. Miniaturka powinna być na białym.

Szukasz osoby, która napisze dla Ciebie opisy aukcji na Allegro? Skontaktuj się ze mną już dziś. Wyślij do mnie wiadomość