Zastanawiasz się, gdzie i jak zlecać pisanie contentu na stronę internetową firmy? Boisz się źle zainwestować swoje pieniądze, dlatego zależy Ci na sprawdzonych rozwiązaniach? Wahasz się, czy zamawianie artykułów blogowych bądź opisów kategorii ma sens? Jeśli przynajmniej raz odpowiedziałeś twierdząco, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Postaram się rozwiać Twoje wątpliwości.

Pisanie tekstów na stronę internetową – samemu czy z pomocą copywritera?

Zastanawiasz się, czy samemu zabrać się za pisanie tekstów na stronę internetową? A może zlecisz to zadanie jednemu z członków Twojego zespołu. Zanim podejmiesz decyzję, zastanów się, czy Ty lub Twój pracownik:

  • dysponujecie wolnym czasem, by przygotować atrakcyjne treści,
  • potraficie zoptymalizować je pod kątem seo,
  • jesteście gotowi na to, by zerwać z waszymi schematami myślenia,
  • macie lekkie pióro,
  • znacie techniki copywriterskie.

Musisz zdać sobie sprawę, że tworzenie treści do Internetu to ciężka i pracochłonna praca. Twoim atutem jest ogromna wiedza branżowa. Niestety może się ona okazać Twoim przekleństwem, jeśli będziesz chciał ją przekazać językiem, którym posługujesz się na co dzień osobom, którym brakuje podstaw. Pamiętaj, że fachowe słownictwo w tej sytuacji utrudni przekaz. Zniechęceni odbiorcy odejdą niestety do konkurencji.

Poza tym prowadzenie własnej działalności pochłania wiele energii. Popatrz, jak często padasz ze zmęczenia. Czy rzeczywiście chcesz sobie przypisać kolejny obowiązek? A Twoi pracownicy? Czy oni naprawdę są dyspozycyjni? A może ciągle się uskarżają na nadmiar obowiązków? Uwierz, to wszystko wcale nie jest takie proste, jak mogłoby Ci się wydawać.

Rozsądnym rozwiązaniem w tej sytuacji wydaje się współpraca z doświadczonym copywriterem. Mistrz słowa przygotuje dla Ciebie atrakcyjne opisy produktów, usług, kategorii czy artykuły na bloga. Z jego pomocą Twoja strona internetowa zacznie żyć. Docenią ją Internauci i algorytmy. Oczywiście, aby osiągnąć sukces, trzeba spełnić kilka warunków.

Artykuły i teksty seo na zamówienie – to dobra inwestycja?

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby mądrze zainwestować Twój budżet, powinieneś się dobrze przygotować do współpracy z copywriterem. Na początku zastanów się, czego tak naprawdę od niego oczekujesz. Czy Twoja marka ma opracowaną strategię komunikacji? A może trzeba ją dopiero opracować? Musisz sobie zdać sprawę, że Twoja strategia marketingowa odgrywa ważną rolę w marketingu internetowym. W końcu copywriting to jedno z narzędzi, z które należy umiejętnie korzystać. W oderwaniu od pozostałych elementów traci on swoją potężną moc.

Jeżeli masz sprecyzowaną ofertę, ścieżkę zakupową, sposoby komunikacji i wiele innych kluczowych elementów, zaproś do współpracy osobę tworzącą treści na zamówienie. Najlepiej wybierz taką, która zdobyła marketingową wiedzę oraz doświadczenie. Dzięki temu wasza współpraca może odegrać istotną rolę w rozwoju Twojego biznesu.

Jak zlecać pisanie contentu na stronę internetową firmy?

Niektórzy przedsiębiorcy szukają copywriterów na platformach, np. Good Content czy White Press, lub wystawiają ogłoszenia w grupach na Facebooku skupiających ludzi, którzy piszą teksty na zlecenie. Wśród zleceniobiorców znajdują się ludzie o różnym warsztacie i umiejętnościach. Właściciele firm lub ich pracownicy często proszą o przygotowanie bezpłatnej treści, aby ocenić pióro. Szczerze Ci odradzam taką praktykę.

Żaden szanujący się copywriter nie bierze udziału w takich konkursach. Powiedz szczerze, czy Ty lub Twój zespół chcecie pracować za darmo? Mogę się mylić, ale pewnie odpowiedź brzmi: NIE. Ja też Ci tak odpowiem. Zamiast tego, zapoznaj się z portfolio. Po przeczytaniu kilku tekstów, z łatwością ocenisz, czy dany styl Ci odpowiada. W tym przypadku nikt nie poczuje się urażony, a Ty będziesz postrzegany jako rzetelna marka. Pamiętaj, że w ten sposób również kreujesz Twój wizerunek.

Jeżeli nie chcesz, korzystać z platform lub mediów społecznościowych, możesz znaleźć mistrza słowa w wyszukiwarce Google. Po wpisaniu odpowiedniej frazy wyświetli Ci się wiele witryn. Niektóre z nich należą do agencji, inne do freelancerów. Zazwyczaj ta druga opcja jest tańsza. Niższa cena wcale nie musi oznaczać gorszej jakości.

Komu zlecić pisanie treści na stronę www?

Wybierz copywritera, którego styl pisania Ci odpowiada. Przedstaw mu swoje potrzeby oraz specyfikę firmę. Wszelkie informacje związane z działalności przedsiębiorstwa mogą się okazać pomocne w opracowaniu treści. Zastanów się, co jest charakterystyczne dla Twojego brandu. Warto to podkreślać w treściach, aby wyróżnić Twoją markę spośród innych na rynku.

Najlepiej przygotuj najważniejsze wiadomości w formie briefu. Jeżeli do tej pory działałeś nieco po omacku, musisz to zmienić. Z pewnością potrzebujesz strategii. Trzeba zbudować lejki sprzedażowe, zastanowić się nad sposobem promocji w sieci oraz wieloma innymi kwestiami. Tutaj też może Ci pomóc copywrtier freelancer. Wcale nie musisz korzystać z usług agencji, jeśli Twój budżet Ci na to nie pozwala. W tej sytuacji koniecznie wybierz specjalistę od contentu, który ma dość szeroką wiedzę z zakresu marketingu online.

Jeśli szukasz osoby, która spełnia to kryterium, koniecznie napisz do mnie. Z przyjemnością Ci pomogę. Brałam udział w tworzeniu strategii dla kilku marek. Chętnie rozpocznę z Tobą współpracę, by zdobyć kolejne cenne doświadczenie.

Podsumowanie: Gdzie i jak zlecić pisanie contentu na stronę internetową firmy?

Pisanie contentu na stronę internetową firmy musi być spójne ze strategią marketingową. Przed przystąpieniem do tworzenia tekstów, warto przeprowadzić analizę rynku, zbudować persony, ścieżki komunikacyjne oraz inne ważne elementy, dzięki którym promocja witryny będzie skuteczna. Jeśli naprawdę zależy Ci na zwiększeniu ruchu organicznego w serwisie, pomyśl o jego rozbudowie, pod kątem SEO. Razem z copywriterem i innymi fachowcami, ustal słowa kluczowe, na które chcesz się pozycjonować.

To wszystko wydaje Ci się zbyt skomplikowane? Wyślij do mnie maila. Opisz Twój problem i napisz, jakiej pomocy ode mnie oczekujesz. Na pewno się dogadamy.